Budując dom baczną uwagę zwracamy na mnóstwo elementów, takich jak chociażby jego wygląd, funkcjonalność, jakość materiałów, czy wykonania. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na domy z keramzytu. Na czym polega innowacyjność technologi budowania domów tego typu oraz jakie zalety i korzyści możemy osiągnąć posiadając tego rodzaju dom opowiemy Wam w tym artykule.

leca

Zalety budownictwa keramzytowego

Jeśli w skrócie mielibyśmy powiedzieć dlaczego warto postawić dom z keramzytu, z pewnością wskazać należałoby na trzy główne zalety tego typu budownictwa. Są to mianowicie: prostota wykonania, oszczędność pieniędzy oraz błyskawiczny czas budowy. Już te trzy elementy godne są zainteresowania. Jeśli dodać do tego znakomitą funkcjonalność oraz doskonałe właściwości tego typu domów, zyskujemy pewność, iż ich budowa to doskonały i rozsądny wybór.

Keramzyt – technologia XXI wieku

Zanim przejdziemy do dokładnego przybliżenia zalet z tego typu budownictwa, w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na pytanie, czym jest ów tajemniczy produkt, z którego powstają domy. Najprościej ujmując jest to budowlane kruszywo, które wypala się z iłów i glin. Substancje w ten sposób powstałe formuje się w kulki, po czym wypala w wysokich temperaturach. W ten sposób powstaje keramzyt, czyli cenne kruszywo budowlane, które posiada znakomite właściwości i parametry. Materiał ten jest niepalny, ma dobre właściwości termoizolacyjne, jest niskonasiąkliwy, a także świetnie tłumi hałasy.

Domy z keramzytu

Choć keramzyt posiada bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach i branżach, w tym ogrodnictwie i rolnictwie, prawdziwą furorę robi w budownictwie. Bloczki betonowe z keramzytu służą za materiał do budowy domów. Zastosowana do budowy technologia leca blok jest innowacyjna i warta uwagi, bowiem przynosi mnóstwo korzyści dla posiadaczy domów tego typu.
Dlaczego tak się dzieje? Wszystko jest wynikiem właściwości keramzytu. Dzięki niemu domy odporne są na wilgoć oraz posiadają znakomite parametry cieplne. Można uznać je nawet za domy energooszczędne pod warunkiem, iż zostaną one odpowiednio izolowane. Wybudowane ściany, które powstają dzięki połączeniu bloczków betonowych są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie wymagają one też z reguły tynkowania.

Ten typ budownictwa docenią zwłaszcza osoby niecierpliwe – domy keramzytowe powstają wprost błyskawicznie, gwarantując znakomitą jakość i wytrzymałość.

Keramzyt – przyszłość budownictwa

Dzięki właściwościom keramzytu możemy mówić śmiało, iż materiał ten już niedługo może zdominować budownictwo w Polsce. Warto wiedzieć przy tym, iż nie jest to materiał nowy i niesprawdzony, bowiem od lat stosuje się go w krajach Skandynawii, gdzie leca blok i bloczki betonowe zdominowały budownictwo. Funkcjonalność keramzytu stosuje się tam na szeroką skalę, a tak powstałe domy cieszą swoich właścicieli. Również w Polsce coraz chętniej stawiamy na keramzyt, ciesząc się z powstawania niskobudżetowych domów o wyjątkowo dobrej jakości.

Budowa domu

Budowa domu z keramzutu jest prosta i szybka. Wymaga jednak od firmy stawiającej dom dobrej znajomości tej technologii oraz odpowiedniego doświadczenia. Ściany keramzytowe można dowolnie konstruować w łuki, czy skosy, jak i poprzez dodawanie otworów o różnym przeznaczeniu. Tym samym istnieje możliwość wykonania naprawdę ciekawych domów o zróżnicowanej stylistyce.

Artykuł poleca producent bloczków keramzytowych, firma Uciechowski

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *