Twoje dziecko za kilka lat rozpocznie studia? Zobacz, jak możesz pomóc mu finansowo

Jako rodzic z pewnością myślisz o przyszłości swojego dziecka. Aby zabezpieczyć je finansowo, możesz regularnie odkładać pieniądze, a także nabyć odpowiednią polisę.

Polacy wciąż mają problem z oszczędzaniem – takie wnioski płyną z badań przeprowadzanych przez różne ośrodki. Być może również ty masz problem, by co miesiąc odkładać nawet drobną sumę z myślą o przyszłości swojego dziecka. Choć dziś założenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne, to jednak jako osoba prowadząca domowy budżet z pewnością wiesz, że nagłe wydatki mogą przekreślić ambitne plany oszczędzania. Może warto zatem skorzystać z alternatywnego rozwiązania?

W ofercie ubezpieczycieli znajdziesz produkty, które pozwolą ci zabezpieczyć swoich najbliższych. Przykładem jest polisa ubezpieczeniowa. Życie bez pieniędzy jest trudne, dlatego też stworzenie finansowego zaplecza wydaje się być koniecznością. Jako osoba potencjalnie zainteresowana nabyciem takiego ubezpieczenia musisz wiedzieć, że polisa na życie chroni w różny sposób – wszystko zależy od jej rodzaju i zapisów, jakie znajdą się w umowie sporządzonej przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Z myślą o przyszłości dziecka powinieneś założyć polisę posagową.

dziecko

Jak zabezpiecza polisa posagowa?

Jeżeli chcesz, aby polisa na życie zabezpieczyła przede wszystkim Twoje dziecko, to polisa posagowa będzie dobrym rozwiązaniem. Świadczenie jest wypłacane przez ubezpieczyciela wówczas, gdy coś ci się stanie lub wtedy, gdy w dziecko będzie dorosłe. W drugiej sytuacji pieniądze dostanie uposażony – Twoje dziecko. Otrzymane środki będzie ono mogło przeznaczyć na dowolny cel, np. na studia czy wkład własny na mieszkanie.

Przy czym, nie zawsze wystarcza sama polisa tym bardziej, że życie bywa przewrotne. Dlatego warto zakupić takie ubezpieczenie, którego działanie możesz rozszerzyć, podpisując dodatkowe aneksy. Podobnie jest w przypadku polisy posagowej. Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne dodatkowe pakiety, dzięki którym możesz być pewien, że Twoje dziecko otrzyma wsparcie finansowe w różnych sytuacjach.

Im szybciej się zdecydujesz tym, lepiej

Rozważasz zabezpieczenie dziecka na przyszłość? Musisz mieć świadomość, że im szybciej zdecydujesz się podpisać umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, tym lepiej. Zasadniczo polisę posagową możesz zawrzeć do momentu, gdy dziecko ukończy 18 lat. Co ważne, im dłużej będziesz opłacał składkę, tym większą kwotę dziecko otrzyma.

Przed podpisaniem polisy posagowej powinieneś również zastanowić się, czy interesuje cię wyłącznie produkt składający się z części ochronnej, czy też może chcesz, aby część składki była inwestowana. Jeżeli zdecydujesz się na drugie rozwiązanie, to towarzystwo ubezpieczeniowe będzie inwestowało w fundusze kapitałowe.

Polisa posagowa to dobre rozwiązanie

Tylko nieliczni studenci są w stanie połączyć pracę na etacie ze studiami dziennymi. Osoby, które studiują zaocznie, najczęściej pracują, ale nie zawsze praca ta wiąże się z ich przyszłym zawodem. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko nie miało kłopotu ze znalezieniem zatrudnienia po obronie pracy magisterskiej, to dodatkowe pieniądze bardzo się przydadzą. Dzięki nim nie będzie ono musiało pracować – będzie mogło skoncentrować się na nauce i odbywaniu kierunkowych praktyk. Jak wiadomo, mogą one pomóc w znalezieniu zatrudnienia w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *