Przerost piersi zdarza się u bardzo młodych dziewcząt jako cecha wrodzona, ale dotyka też sporą liczbę dojrzałych kobiet, m.in. na skutek długiego karmienia piersią. Krystyna, 35 lat, wspomina, że duży biust przeszkadzał jej przez lata nie tylko z powodów estetycznych. Już jako młoda dziewczyna unikałam zajęć z wf-u na uczelni, a potem wspólnych wypadów na aerobik z koleżankami, bo ruch sprawiał mi szybko ból pleców. Odczuwałam taki ciężar, że zaczęłam się garbić. Ramiączka od stanika strasznie wrzynały mi się w skórę, nie wspominając już o ogromnych kłopotach z kupnem pasującej na mnie bielizny. Przyznaje ponadto, że jej bujny atrybut kobiecości sprawiał, że w nowej pracy dłużej niż inni musiała udowadniać swoją kompetencję. Kiedyś zdarzyła mi się nawet sytuacja, że nie awansowałam na stanowisko szkoleniowca, bo przełożony stwierdził, że mój wizerunek nie pasuje do tej funkcji, że będę dekoncentrować słuchaczy. Po urodzeniu i wykarmieniu dwójki dzieci biust jeszcze się powiększył i stał się obwisły. Krystyna zdecydowała się w końcu na chirurgiczne zmniejszenie piersi, w czym utwierdziła ją opinia jej lekarza ortopedy.

Ogromny biust naprawdę nie oznacza, że trzeba się z nim męczyć do końca życia. Redukcja piersi, tak jak i inne zabiegi chirurgii plastycznej, przestają uchodzić za kaprys i fanaberię, ale coraz powszechniej traktowane są jako środek z zakresu nowoczesnej medycyny, który służy poprawie naszego zdrowia, urody i komfortu życia- twierdzi dr Małgorzata Chomicka-Janda, chirurg współpracująca z niezależnym doradcą medycznym IQ MEDICA. Operacja zmniejszenia biustu polega na usunięciu nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i części gruczołu piersiowego. Przesuwa się wyżej brodawkę i nadaje piersiom odpowiedni kształt. Duży rozmiar piersi z reguły idzie w parze z ich opadaniem, dlatego podczas zabiegu dokonuje się ich lekkiego podniesienia. Zakres zmniejszenia powinien być ustalany indywidualnie. Redukcja może być też jednostronna- w przypadkach wrodzonej asymetrii. Warto wspomnieć, że największą wadą tego zabiegu jest możliwość utraty zdolności karmienia, na co powinny zwrócić uwagę zwłaszcza młode kobiety.

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Przez następne 2 dni pacjentka zostaje w klinice pod opieką lekarza, który czuwa nad jej stanem i może zaradzić w razie ewentualnych komplikacji. Po operacji zostają blizny, ale przy wprawnym nacięciu doświadczonego chirurga nie są zbyt rozległe. Przez pierwsze dni po zabiegu trochę mnie bolało, ale już po 2 tygodniach urlopu mogłam wrócić do pracy. Nie mogłam się tylko nadwyrężać. Dostałam też od lekarza specjalny stanik, który nosiłam  przez 3 miesiące. Kiedy okazało się, że z rozmiaru 80F przeszłam na miseczkę D, poczułam niesamowitą radość i ulgę. To wynagrodziło mi cały trud związany z operacją.-przekonuje Krystyna.

Redukcja piersi należy do bardziej skomplikowanych operacji plastycznych i dlatego niezmiernie ważny jest wybór sprawdzonego chirurga specjalisty oraz odpowiedniej kliniki. Planując tak poważny zabieg, warto skonsultować się z niezależnym i bezpłatnym doradcą chirurgii plastycznej IQ MEDICA. Doradca bezpłatnie pomaga w znalezieniu odpowiedniego chirurga plastycznego i kliniki oraz umożliwia porównanie cen i warunków zabiegu w placówkach całej Polski. Ekspert z IQ MEDICA pomógł mi uniknąć niepotrzebnych wydatków na wizyty u kilku lekarzy. Zostałam skierowana do świetnego chirurga i nie musiałam chodzić po kilku gabinetach ani długo oczekiwać na zabieg. Poza tym załatwili mi możliwość zapłaty za operację w ratach, dzięki czemu nie nadszarpnęłam zbytnio domowego budżetu.-opowiada Krystyna.

Wiele kobiet, które z powodzeniem poddały się temu zabiegowi, uważa, że obecny wygląd ich piersi i koniec z bólem kręgosłupa z nawiązką rekompensują trudy rekonwalescencji. Przede wszystkim psychicznie jest mi o wiele lżej, choć to moje ciało zrobiło się lżejsze. Moje piersi są kształtne i zgrabne. Czuję się atrakcyjniejsza, nabrałam ochoty na zmianę niedobrych nawyków i więcej ruchu. Regularnie chodzę na basen i nie muszę się wstydzić spojrzeń ciekawskich. Ubrania leżą na mnie o niebo lepiej. W sklepie z bielizną wreszcie mam wybór i mogę pogrymasić! – śmieje się Krystyna.

 piersi przed
 piersi po

Więcej informacji na: www.iqmedica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *