Czym się charakteryzuje skóra sucha?

Przede wszystkim ma się wrażenie ściągania się skóry na twarzy. Objawem suchości jest jej szorstkość, złuszczanie się naskórka, lichenifikacja, odczyn rumieniowy, pęknięcia. Jest matowa, mało jędrna, jasna. Do tego piecze i swędzi. Przyczyn jest wiele, bo może być to częste opalanie w solarium, niewłaściwa pielęgnacja, mało wartościowa w składniki odżywcze dieta.

Kosmetyki do cery suchej

Pielęgnacja cery suchej to przede wszystkim delikatne, niewysuszające, a nawilżające preparaty do codziennej pielęgnacji. Powinny zawierać składniki, które zatrzymują wodę, są to miedzy innymi: aloes, algi, gliceryna, glikol, kwas hialuronowy, kwas mlekowy, melisa, mleczan sodu, alantonina. Ponadto łagodzące podrażnienia (np. pantenol, drzewo sandałowe, bioflawonidy, malwa) oraz natłuszczające (np. oleje z migdałów, awokado, olej kokosowy). Preparaty przeznaczone dla suchej skóry musza ją nie tylko nawilżać, ale również mieć zdolność do zatrzymywania wody.

141881537536066900

Pielęgnacja krok po kroku

Skórę twarzy myjemy rano i wieczorem delikatnym, kremowym żelem o właściwościach nawilżających bądź łagodną pianką, głęboko oczyszczającą. Skóra staje się wygładzona. Aby dokładnie ją oczyścić, należy stosować delikatne mleczko do skóry suchej i wrażliwej, bogate w składniki pochodzenia naturalnego, w tym aloes, który odświeża cerę. Kolejnym etapem jest wybór właściwego kremu do twarzy. Tutaj sugerujmy się również przeznaczeniem kosmetyku, czy jest on do skóry wrażliwej i suchej. Tego typu kremy są bogate w składniki nawilżające, bazują na naturalnych olejkach. Dodatkowo dwa razy w tygodniu zaleca się wykonanie maseczki nawilżającej. Odżywiają i wygładzają one wrażliwą skórę. O skórę suchą zadbajmy także od wewnątrz. W swoją dietę należy włączyć produkty bogate w składniki odżywcze.

Właściwa pielęgnacja cery suchej przywraca jej zdrowy wygląd, skóra jest miękka i elastyczna. A to ma duży wpływ na komfort życia. Więcej na temat pielęgnacji cery suchej znajdziesz na www.nivea.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *