Książeczki edukacyjne pomogą Ci rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy

Z biegiem czasu Twoje dziecko zacznie zadawać pytania: od tych najprostszych dotyczących różnych domowych przedmiotów po te trudniejsze, związane ze zjawiskami, które dla dorosłej osoby również nie są proste do zrozumienia czy pogodzenia się. Chcesz wyjaśnić dziecku, czym jest choroba lub śmierć? Skorzystaj z książeczek edukacyjnych.

Na początku tego roku mapy.com.pl wydały serię książeczek edukacyjnych, przedstawiających skomplikowane i bolesne tematy z perspektywy najmłodszych. Poruszono następujące zagadnienia: autyzm, zespół Downa, epilepsja, dysleksja, astma oraz śmierć bliskiej osoby.

Bajki edukacyjne – świat bliski dzieciom

W każdej opowieści narratorem zostało dziecko. Dzięki temu użyte argumenty, język czy sposób postrzegania świata są bliskie małym czytelnikom. Autorzy bajek, specjaliści w danych dziedzinach, zadbali o prostą budowę zdań, więc z przeczytaniem bajek poradzą sobie nawet najmłodsi. Rodzice również mogą włączyć się w czytanie i pomóc dziecku. Trzeba zaznaczyć, że każda opowieść jest bardzo bogato ilustrowana, co dodatkowo przyciąga uwagę milusińskich.

Uczmy od najmłodszych lat

Warto już od najmłodszych lat rozmawiać z dziećmi na trudne tematy. Rodzice czasami błędnie zakładają, że ich pociecha jest zbyt młoda, by coś zaobserwować czy zrozumieć, podczas gdy dzieci często zauważają znacznie więcej, niż nam się wydaje. Takie rozmowy są dużym wyzwaniem, dlatego można sobie pomóc opowieściami o walorach edukacyjnych. Dzięki temu dziecko pozna Laurę czy Janka z bajki i łatwiej będzie mu zaakceptować własną chorobę, chorobę rówieśnika albo śmierć bliskiej osoby.

Celem książeczek edukacyjnych Wydawnictwa Piętka jest uwrażliwianie dziecka na problemy społeczne. Poznając trudne zagadnienie poprzez bajkową historię, pociecha będzie wiedziała, jak na nie zareagować w rzeczywistości. Edukowanie dzieci, kształtowanie w nich empatycznej postawy oraz akceptacji samych siebie to istotne etapy wychowania. Książeczki zaś sprawią, że rozmowy z najmłodszymi staną się łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *