Wybór odpowiedniego salonu

Zacznijmy od zorientowania się czy w naszym mieście nie ma salonu, który jest przeznaczony właśnie dla najmłodszych klientów. Takie miejsca są wyposażone w narzędzia przypominające postacie z bajek, pelerynki jak dla superbohaterów i zabawki. Ich wystrój jest przyjazny dla dzieci, wyróżniają go kolorowe ściany, dywany, krzesełka. I najważniejsze – pracują w nich fryzjerzy, którzy umieją się zająć tak trudnymi klientami. Jeżeli w naszej okolicy nie ma takiego salonu, warto popytać znajomych czy nie znają jakiegoś z dobrym podejściem do dzieci. Możemy skorzystać też z opinii znajdujących się w internecie.

Fryzura dla dziecka

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jakim wieku decydować się na pierwszą wizytę u fryzjera. Niektóre kilkumiesięczne dzieci mają już długie kosmyki, więc nie ma żadnych przeciwwskazań, aby podciąć włosy już takim maluchom. Fryzura jaką wybierzemy dla naszej pociechy musi być przede wszystkim wygodna. Dziecko musi się w niej dobrze czuć. Najlepiej idźmy do fryzjera już z gotowym pomysłem, zaoszczędzimy wtedy dużo czasu. Po wizycie chwalmy nasze dzieci. Powiedzmy im, że były dzielne, a w nagrodę dajmy im pachnący szampon lub kolorowy grzebień. Fryzjer zacznie kojarzyć im się z czymś przyjemnym, a dodatkowo nauczymy je, że włosy wymagają pielęgnacji.

Dbajmy o włosy naszych pociech

W drogeriach są dostępne specjalne szampony przeznaczone dla dzieci. Mają one łagodne działanie, zawierają nieszkodliwe i naturalne substancje. Nie myjmy włosów za często, niepotrzebnie je to osłabi i wysuszy skórę głowy. Nie używajmy suszarki, delikatnie wycierajmy je ręcznikiem. Starajmy się je czesać miękką szczotką, najlepiej z naturalnego włosia.

Szukasz odpowiedniego fryzjera dla swojego dziecka? Wejdź na LadyTime.pl, sprawdź nasze promocje i opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *