Mały krok w wielkiej sprawie – Przyłącz się do trzeciej edycji ECCO Walkathonu!

Niepowtarzalne przedsięwzięcie łączy aktywność fizyczną z działalnością charytatywną. Ale ECCO Walkathon to nie tylko pomoc potrzebującym, to przede wszystkim świetna zabawa w gronie rodziny i przyjaciół!

W ciągu siedmiu lat uczestnicy ECCO Walkathonu na trzech kontynentach przeszli łącznie 2 miliony kilometrów, czyli dystans równy 45 okrążeniom ziemi i uzbierali na szczytne cele ponad 6,5 mln złotych! To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi w ciągu zaledwie kilku lat ECCO Walkathon stał się jedną z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie. Zrób z nami mały krok w wielkiej sprawie, przyłącz się do ECCO Walkathonu 2007 oraz zaproś do wspólnej zabawy rodzinę i przyjaciół!

ECCO Walkathon 2005 – ponad 7 tysięcy uczestników, 67.000 kilometrów, 270.000 złotych
ECCO Walkathon 2006 – prawie 15 tysięcy uczestników, 127 tysięcy kilometrów, ponad 507 tysięcy złotych!
ECCO Walkathon 2007 – to zależy tylko od Nas!!!

Tegoroczna edycja ECCO Walkathonu odbędzie się 15 września na Polach Mokotowskich w Warszawie. Każdy z uczestników niezwykłego Spaceru ma do wyboru dwie trasy o długości 6 i 10 km, biegnące przez malowniczy Mokotów. Za każdy przebyty kilometr firma ECCO przekazuje na konto wybranej przez uczestnika fundacji 4 złote. Każdy z uczestników może wybrać jedną z tras lub przejść obie, zwiększając tym samym ilość pieniędzy przekazanych przez firmę ECCO na rzecz fundacji.

Najważniejsza jest dobra zabawa!
Organizatorzy ECCO Walkathonu zadbali, aby radość i dobra zabawa wypełniały całą imprezę. Na Polu Mokotowskim odbędą się prezentacje projektów realizowanych przez fundacje, a na wszystkich uczestników czekają liczne zabawy i konkursy. Spacer rozpocznie się przy afrykańskich rytmach zespołu Motema Africa, zaś z tajnikami hip-hopu i breakdance zapozna uczestników imprezy grupa Numer Raz. Moc atrakcji przygotowano także dla najmłodszych. Wspólną zabawę umilą dzieciom dmuchane wesołe miasteczko, pyszna wata cukrowa i wyjątkowe dyplomy dla najdzielniejszych małych spacerowiczów. Imprezę poprowadzi znany z programu „Podróże z żartem" duet Dorota Wellman i Marcin Prokop. Pełne wrażeń popołudnie uświetni występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Kayah. Razem z uczestnikami w ECCO Walkathonie udział wezmą także znani aktorzy i sportowcy, a Magda Mołek i Andrzej Sołtysik poprowadzą relację z miejsca imprezy w programie Dzień Dobry TVN.

Jak przyłączyć się do ECCO Walkathonu?
Udział w ECCO Walkathonie jest bardzo prosty, a do Spaceru może się przyłączyć każdy. Wystarczy przybyć do sklepu ECCO  lub  zarejestrować się  na  stronie internetowej  imprezy
www.eccowalkathon.pl. Po uiszczeniu symbolicznej opłaty (10 złotych dorośli, 5 złotych dzieci) uczestnicy otrzymują bilet, który w dniu imprezy jest wymieniany na identyfikator i pakiet startowy, niezbędny podczas charytatywnego Spaceru. W skład pakietu wchodzą: plecak ECCO Walkathonu, koszulka, bransoletka, przewodnik po trasach, jabłko oraz woda. Oficjalne otwarcie ECCO Walkathonu nastąpi o godzinie 10.00, natomiast starty na poszczególnych trasach przewidziane są na godzinę 11.00 i 12.00. W ECCO Walkathonie wezmą udział znane i lubiane gwiazdy oraz ambasadorzy Spaceru Ludzi Dobrej Woli zaś wspólne spacerowanie umilą atrakcje, zlokalizowane na każdej z tras.

Co wspieramy?
W tym roku fundusze zebrane podczas ECCO Walkathonu zasilą projekty realizowane przez: fundację ekologiczną WWF, organizację Street Kids International oraz Fundację TVN „Nie jesteś sam".

WWF – Lasy deszczowe w dorzeczu rzeki Kongo
Dorzecze rzeki Kongo z występującymi tam lasami deszczowymi stanowi drugie co do wielkości płuca naszej planety. To unikalne środowisko naturalne jest nie tylko domem dla żyjących tam zwierząt, głównie słoni i goryli, ale od tysięcy lat stanowi miejsce życia dla rdzennej ludności afrykańskiej. Niestety globalne ocieplenie klimatu, kłusownictwo, wycinanie drzew oraz wydobywanie ropy sprawia, że lasy deszczowe dorzecza Kongo i występująca tam dzika przyroda zagrożona jest wyginięciem.

Celem projektu jest stworzenie obszaru ochronnego wzdłuż granic pięciu krajów, w którym deszczowe zostaną objęte specjalną ochroną, a dzięki zakazowi kłusownictwa słonie, goryle i wiele innych gatunków zwierząt znajdzie spokojne miejsce do życia.

Street Kids International – Ekonomia na ulicy
Ponad 100 milionów dzieci na świecie żyje w skrajnie trudnych warunkach, na ulicach, pozbawione wykształcenia i środków do życia. W trosce o ich przyszłość kanadyjska organizacja Street Kids International opracowała projekt, którego celem jest poprawa sytuacji życiowej dzieci ulicy na całym świecie. Wspierany przez ECCO Walkathon program „Ekonomia na ulicy" uczy i pokazuje alternatywne, legalne możliwości zdobywania środków finansowych dzieciom, dla których codziennością są narkotyki i prostytucja. Uczy walczyć o siebie i swoją przyszłość, promuje wykształcenie i co najważniejsze, pomaga dzieciom ponownie odnaleźć ciepło w swoich rodzinach. Począwszy od wiosny tego roku, około 1200 dzieci i młodzieży z Mazowsza weźmie udział w warsztatach edukacyjnych, które umożliwią im stworzenie dla siebie lepszej przyszłości i godnych warunków życia.

Fundacja TVN „Nie jesteś sam" – Mukowiscydoza
Mukowiscydoza jest najczęściej występującą i nieuleczalną chorobą genetyczną. Przeciętnie jedno na 2,5 tysiąca dzieci rodzi się chore na mukowiscydozę. Choroba objawia się już we wczesnym dzieciństwie, przede wszystkim dolegliwościami ze strony układu oddechowego i pokarmowego. Organizm chorego wytwarza gęsty śluz, który utrudnia prawidłowe funkcjonowanie najważniejszych organów wewnętrznych: płuc, serca, wątroby oraz trzustki. Niestety wielu pacjentom choroba nie pozwala dorosnąć, a do tej pory nie odkryto leku, dzięki któremu chorzy na mukowiscydozę mogliby dożyć później starości. Ale dzięki odpowiednim lekom i rehabilitacji można znacznie poprawić jakość ich życia i wydłużyć je nawet o kilkanaście lat. Fundacja TVN „Nie jesteś sam" od 3 lat ma pod swoją opieką ponad 200 osób chorych na mukowiscydozę. Większość z nich to dzieci, które swoją chorobę nazywają zdrobniale po prostu „muko". To dla nich Fundacja razem z ECCO Walkathonem zbiera pieniądze na sprzęt medyczny, który ratuje im zdrowie i wydłuża życie.

Więcej informacji na temat ECCO Walkathon i wspieranych projektów w sklepach ECCO oraz  na stronie www.eccowalkaton.pl.

Spotkajmy się 15 września na Polu Mokotowskim w Warszawie, aby wspólnie bawić się i spacerować w szczytnych celach!

Dodatkowych informacji udzielają:
Pegasus Public Relations: ECCO:
Dominika Socha Maciej Wyrwas
Tel. +48 22 877 22 18
Tel. + 48 22 720 49 30
d.socha@pegasus.pl
mwy@ecco.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *