Jednak zaleca się, by wcześniej zorientować się, a przede wszystkim posłuchać, czy taka osoba nam odpowiada. Często okazuje się, iż organiści potrafią grać na organach, jednak ich śpiew pozostawia wiele do życzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniego organisty i zaproponowanie mu pracy podczas własnego ślubu. Warto poświęcić temu dużo uwagi, ponieważ fałszujący organista potrafi zepsuć cały ślub.

Muzyka jest także bardzo ważna na weselu

Tu chodzi o dobrą zabawę. Z pewnością każdy z nas pamięta choć jedno nieudane Wesele w rodzinie czy wśród znajomych – często winne jest jedzenie, zbyt mała sala, czy właśnie muzyka. Wynajęcie odpowiedniej, kompetentnej osoby czy zespołu może kosztować dużo pieniędzy, jednak para młoda nie powinna na tym oszczędzać – byłoby szkoda, gdyby przez nieodpowiednią muzykę cała praca związana z przygotowaniem wesela poszła na marne.

W przeszłości na wesele wynajmowany był zespół lub orkiestra – to drugie jednak znacznie rzadziej. Wynajęcie zespołu miało jednak swoje minusy – grupa muzyków musiała odpoczywać, przez co muzyka nie była grana. Jeśli zespół pracował solidnie, przerwy były krótkie, jednak zdarzały się – i można je spotkać do dziś – zespoły, które więcej czasu spędzają na przerwach niż na graniu muzyki. W takim przypadku wesele może być nieudane, ponieważ goście nie mają okazji, by się bawić. W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się wynajmowanie DJ, który prezentuje muzykę, jak i pełni rolę wodzireja.

Zaletą DJ jest to, iż odtwarza on jedynie muzykę, przy czym sam nie śpiewa i nie gra na instrumentach, dlatego też muzyka może być prezentowana praktycznie przez całe wesele. Jednak ludzie starsi, przywiązani do tradycyjnych zabaw, wolą zespoły śpiewające stare, znane i lubiane piosenki zamiast DJ, który odtwarza głównie znane, ale współczesne utwory. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie zarówno zespołu, jak i DJ, jednak jest to także bardzo kosztowne. Z pewnością ważne jest, by muzyka była odpowiednia, tak aby ślub i wesele były niezapomniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *