Myślałaś o homeopatii dla swojego malucha? Poznaj fakty

Leki homeopatyczne zwalczają objawy podobne do tych, które wywołują dolegliwości

Już w starożytności Hipokrates zauważył, że to, co wywołuje objawy chorobowe, może skutecznie zlikwidować dolegliwości. Udowodnił to w XVIII wieku niemiecki lekarz, Samuel Hahnemann, uważany za twórcę homeopatii. W swoich badaniach wykazał, że stosowanie nieskończenie małych dawek leku działa terapeutycznie. I właśnie w tym tkwi istota dziedziny, jaką jest homeopatia.

Homeopatia pobudza organizm do zdrowienia

Istotą działania leków homeopatycznych nie jest maskowanie objawów, lecz wspomaganie zdolności organizmu do walki z chorobą. Aktywne substancje zawarte w leku mobilizują organizm do przeciwdziałania nieprawidłowościom, wspomagając jednocześnie proces zdrowienia.

Terapia naturalna powinna być pod kontrolą lekarza homeopaty

Jeśli chcesz skorzystać z dobrodziejstw homeopatii, najlepiej udaj się na wizytę do specjalisty. Homeopaci to lekarze posiadający odpowiednie wykształcenie zdobywane na studiach zagranicznych (m.in. we Francji, w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii istnieją uniwersytety, na których wykładana jest homeopatia). Ich wiedza w zakresie leczenia naturalnego pozwala na wyznaczenie odpowiedniego toru terapii homeopatycznej.

Większość leków homeopatycznych dostępna jest na receptę

Nie jest tak, że leki homeopatyczne dostępne są w aptece bez żadnych ograniczeń. Nawet 60 proc. leków wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza. Musisz więc mieć receptę, by móc je wykupić.

Leki homeopatyczne zawierają surowce naturalne

W produkcji leków homeopatycznych wykorzystuje się wyłącznie surowce pochodzenia naturalnego: zwierzęcego, roślinnego lub mineralnego. Z pozyskanych składników powstają wyciągi wodno-alkoholowe, które następnie zostają poddane procesowi potencjalizacji, czyli wielokrotnego rozcieńczania i dynamizacji.

Leki homeopatyczne podlegają surowym restrykcjom

Leki homeopatyczne powstają w wystandaryzowanych zakładach farmaceutycznych. Wszystkie podlegają ścisłym kontrolom na każdym etapie produkcji, co jest gwarancją ich jakości i bezpieczeństwa.

Homeopatia jest bezpieczna dla dzieci

Leki naturalne nie wywołują żadnych działań niepożądanych. Dlatego homeopatia jest szczególnie bezpieczna w leczeniu dzieci.

Leki homeopatyczne można łączyć z lekami chemicznymi

Ogromną zaletą homeopatii jest komplementarność. To oznacza, że leki homeopatyczne nie wchodzą w interakcję ze składnikami leków chemicznych. Można bez obaw zażywać oba produkty.

Leki homeopatyczne pomagają zwalczać wiele schorzeń

Na rynku dostępnych jest wiele leków homeopatycznych, dzięki którym można wspomóc proces zdrowienia organizmu. Wspomagają łagodzenie objawów ostrych stanów zapalnych, infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia ucha. Wspierają także leczenie wielu przewlekłych schorzeń, m.in. alergii oddechowych, astmy oskrzelowej, działając komplementarnie z lekami chemicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *