Na krawędzi

Tym bardziej, że celem jest tu dążenie do bezpieczeństwa, ładu i harmonii. Na przykład ogród: dzięki małej architekturze może zupełnie zmienić swoje oblicze.

Idealny ogród to nie tylko jego zielone części. Do coraz bogatszej, małej architektury zaliczamy przecież wszystko, co pomaga zagospodarować teren wokół domu. Małą architekturą są także brukowane ścieżki ogrodowe. Wciąż wzbogacana paleta kształtów kostki, jej kolorów i wzorów powoduje, że powoli jedynym ograniczeniem w aranżacji okazuje się nasza wyobraźnia.

– To, co dzisiaj nazywamy kostką brukową stanowi niezwykle bogatą grupę elementów różniących się między sobą nie tylko kształtem i kolorami, ale także sposobem wykończenia powierzchni, na przykład za pomocą technologii uszlachetniających. Możliwości, jakie można uzyskać łącząc ze sobą różne rodzajów kostek brukowych, są tak naprawdę widoczne dopiero w konkretnej, przydomowej i ogrodowej przestrzeni – mówi Dominik Wilczyński, architekt wykorzystujący w swoich projektach produkty firmy Libet.

Ogromne znaczenie mają tu szczegóły. Dbałość o nie wiele mówi o jakości dobrze zaaranżowanego otoczenia. Kravento Grande – nowy produkt Libetu – to doskonałe uzupełnienie ścieżek, rabatek i kwietników. Zróżnicowana kolorystyka i wielość form pozwalają dopasować wykończenie tak, by idealnie współgrało z kostką ułożoną na ogrodowej dróżce czy wokół domu. Trzy różne wymiary Kravento tworzą ogromne możliwości kształtowania linii brzegowych, prostych i układanych na łukach.

– O sukcesie koncepcji architekta decydują idealnie dobrane detale. Szczególną dbałością powinno się darzyć otoczenie starych, zabytkowych budowli. Tu może znaleźć zastosowanie szlachetna kostka z powierzchnią Antico. Nowoczesne projekty będą się z kolei dopominać innych rozwiązań – dodaje Dominik Wilczyński. – Kravento Grande, ze swoją różnorodnością kolorów i rodzajów powierzchni, doskonale wpisuje się w tę potrzebę.

Kravento Grande
Kostki o wysokości 20 cm, w trzech kształtach: 10 x 7,5 x 12,4 cm; 7,5 x 10 x 12,4 cm; 10 x 12,4 cmNazwa powierzchni / Kolor: COLORMIX (kolory jesieni, pastello, magma); STANDARD (szary, brązowy, czerwony, grafitowy); ANTICO – OBIJANE (szary antracyt, brązowo porfirowy, piaskowo-beżowy) Cena uzależniona od wersji: od 3,9 do 6,6 zł netto za sztukę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *