Domy otoczone bezpieczeństwem

Najczęściej grodzimy się raz na długie lata, więc przed powzięciem tej ważnej decyzji powinniśmy się zastanowić co wybrać spośród bogatej oferty ogrodzeń, które pojawiają się na rynku Polskim.

Po zachłyśnięciu się ogrodzeniami betonowymi, które skutecznie oddzielały nas od wścibskich sąsiadów i od ulic, po klinkierowych słupkach i kutych ogrodzeniach wróciliśmy w łaski siatki. Szczególnie w okresie wiosennym, gdy przystępujemy do grodzenia posesji i budowy domów siatka jest towarem, który znika z półek sklepowych szybciej aniżeli inne ogrodzenia.

Powrót do ogrodzeń siatkowych wiąże się bezpośrednio z łatwością ogradzania i niską ceną. Do tego dochodzą także względy wyglądu i bezpieczeństwa. Za siatką możemy czuć się bezpieczniej, gdyż w każdej chwili mamy baczenie na to co dzieje się wkoło naszej posesji i możemy zaobserwować czy wokoło nie czają się podejrzane jednostki.

Starą plecioną siatkę zastępują nowoczesne, trwałe, sztywne i odporne siatki, na które producenci dają wiele lat gwarancji, jak zrobiła np. belgijska firma Betafence. Na swój nowy produkt – siatkę z kwadratowymi oczkami – Pantanet dają 10 lat gwarancji, zaznaczając iż produkt przetrzyma dłuższe użytkowanie, gdyż wykonany jest na zasadzie nowej, niewykorzystywanej do tej pory technologii używanej przy produkcji siatek. Pantanet jest zrobiona z ocynkowanego drutu a następnie powleczona proszkiem poliestrowym. Dzięki temu siatka jest odporna na czynniki atmosferyczne, nie poddaje się korozji a zarazem jest wytrzymała. Pantanet w odróżnieniu od siatki plecionej jest zgrzewana o prostokątnych i kwadratowych oczkach. Druty poziome w siatce posiadają karbowanie na każdym oczku, prócz tego siatka jest jeszcze wzmocniona u góry i na dole drutem poziomym co dodaje jej sztywności i odporności na wiatry czy uderzenia.

Starsza siostra plecionki – siatka Pantanet jest dostępna na rynku polskim w czterech wariantach: Light, Garden, Family i Protect. Każdy gospodarz może wybrać siatkę odpowiednią do swoich potrzeb. Dla właścicieli posesji, którzy chcą ogrodzić swój dom polecana jest siatka Pantanet Protect lub Family, w których średnica drutu to 2,5 mm a rozmiar oczka do wyboru 5×5 cm bądź 10×5 cm. Dla osób, które prócz ogrodzenia domostw chcą również ogrodzić ogródek warzywny bądź sad polecana jest siatka Pantanet Light lub Garden. Siatki Pantanet są dostępne w marketach budowlanych na terenie całej Polski a także w punktach dystrybucji.

Każdy może dobrać siatkę odpowiednią do swoich potrzeb, którą w sposób łatwy może sam zamontować na specjalnych słupkach Betafence Bekaclip, bądź na zwykłych słupkach okrągłych. Montaż siatek Pantanet jest łatwy i profesjonalny nawet dla laika, gdyż nie wymaga specjalnych mocowań, dużej siły do naciągania siatki a przy tym odchodzi konieczność usztywniania siatki drutem na górze i na dole, ponieważ Pantanet ma mocne druty poziome sama w sobie.

Nowoczesne siatki nie wymagają konserwacji ani malowania, którego po pewnym czasie wymagają siatki plecione czy ogrodzenia kute. Możemy zrezygnować z ciężkich ogrodzeń betonowych, czy próchniejących sztachet. Możemy żyć jak pozostali mieszkańcy Unii Europejskiej w harmonii i zgodzie z naturą w sposób łatwy, wygodny i bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *