Najbezpieczniejsza przytulanka dla dzieci – Miś szumiś

Miś szumiś stał się niewątpliwie wielkim fenomenem, który pomaga zasnąć dzieciom. To must have dla każdej świeżo upieczonej mamy i pierwsza najważniejsza przytulanka dla dziecka. Czym takim szczególnym wyróżnia się ten miś i gdzie można go kupić?

Jak się okazuje, ten niesamowity wynalazek uratował już niejedną mamę, która padała zmęczona z nóg, a dziecko wręcz przeciwnie – nie chciało spać i przeraźliwe płakało. Na czym polega fenomen tej niby niepozornej zabawki, która zrobiła na rynku taką furorę i okazała się cudownym panaceum na wiele dolegliwości? Odpowiedź na to pytanie zostało zadane redakcjom portali dzieciakowelove.pl oraz moda.net.pl.

Miś szumiś – innowacyjny przedstawiciel pluszowych zabawek

Nie od dzisiaj wiadomo, że kiedy nowo narodzone dziecko opuszcza brzuszek mamy, tęskni za warunkami, jakie miało przez ostatnie 9 miesięcy. Wiedza ta jest poparta naukowo, dlatego już od pierwszych dni warto dziecko ciasno otulać. Kolejnym ważnym elementem, jaki pomoże dziecku przywyknąć do nowej sytuacji i szybciej zasypiać, jest wspomaganie go „białym szumem” . Są to dźwięki przypominające te, które dziecko słyszało w brzuchu matki. Nasi rodzice wykorzystywali do tego suszarkę lub odkurzacz, ale ile można trzymać w ręku suszarkę lub znosić dźwięki odkurzacza? Z tego powodu powstał miś szumiś. Mniej więcej takie same dźwięki może usłyszeć dziecko z elektronicznego serca, które zainstalowane jest we wnętrzu zabawki. Dużo dzieci reaguje na ten odgłos bardzo pozytywnie i szybciutko zasypia. Jednak nie wszystkie dzieci są identyczne, więc nie na każdą małą istotę ten patent działa. Pod wpływem sugestii rodziców powstało wiele wersji szumisia – chłopiec i dziewczynka, okrągłe misie z zamkniętymi oczami oraz same główki misiów. Są też warianty, które posiadają specjalne rzepy. Dzięki nim można łatwo przyczepić misia na przykład do szczebelek łóżeczka lub do wózka.

Jak działa miś szumiś?

Misia możemy ustawić w zależności od jego rodzaju np. na godzinę, przez którą będzie wydobywał z siebie szum. Jest to bezpieczny czas, aby dziecko mogło zasnąć. Po ustawionym czasie, dźwięki w misiu zaczynają słabnąć, ale – i tu niektórych rodziców może zaskoczyć ta informacja – miś zaczyna reagować ponownie, kiedy dziecko wykona gwałtowny ruch lub zacznie płakać. Są modele, które mogą działać nieprzerwanie nawet przez 12 godzin, a także mają możliwość połączenia z dostępną aplikacją w telefonie, która poinformuje nas, że dziecko się obudziło.

Kupno misia szumisia – gdzie można znaleźć tę wyjątkową zabawkę?

Obecnie na rynku jest wiele dostępnych wersji misiów szumisiów, które możemy kupić w sklepach stacjonarnych, jak również dokonać zakupu za pośrednictwem stron internetowych – informacje znajdziecie na portalu dzieciakowelove.pl. W zależności od oczekiwań i przeznaczenia, możemy wybierać spośród dużych misiów, które będą idealną przytulanką, możemy zakupić samą główkę misia, którą zabierzemy ze sobą na spacer lub przyczepimy przy łóżeczku. Miś szumiś może być idealnym prezentem nie tylko dla dzieci, które mają problem ze snem, ale również dla rodzica, który po kilku zarwanych nocach też marzy o spokojnym odpoczynku. Ceny misia szumisia są dosyć zróżnicowane i zależą od modelu. Mogą się one wahać od około 80 do nawet 250 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *