Przedstawia swoich bohaterów jako zwykłych prostych ludzi ,skaleczonych przez los. Dzięki barwnemu językowi podszytym dobrym humorem i licznymi anegdotami zapoznajemy się z całym życiorysem bohaterów mając wrażenie że znamy ich od dawna.

 

Niech to nie będzie sen - Daniel Odyja

 

Takie wrażenie mamy odnośnie Adama Nowaka niezrealizowanego czterdziestolatka  pisarza pozostawionego samotnie przez żonę i zaniedbywanego przez swoje dzieci .Które swoje szczęście  odkrywa na wsi."Niech to nie będzie sen" daje nam nadzieje że każdy z nas może znaleźć swoje miejsce w życiu i to nie bedzię sen.

Daniel Odija (ur. 1974 w Słupsku) – pisarz, dziennikarz, publicysta. Bohaterem jego książek jest tak zwana Polska B – upadłe miasteczka, popegeerowskie wsi, biedacy, bezdomni, przegrani intelektualiści. Dotychczas wydał tomy opowiadań Podróże w miejscu i Szklana huta oraz powieści Ulica i Tartak.

kup książkę

Pytanie konkursowe

Jaka książka autora była nominowana do nagrody NIke?

Do wygrania najnowsza książka Daniela Odija "Niech to nie będzie sen" Należy przysłać odpowiedz  na adres dellos@wp.pl wpisując w temacie "Odija " podając swój adres i imię i nazwisko. Konkurs do końca września 2009 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *