Noworoczne odchudzanie – jak zacząć i przetrwać?

Nadchodzi nowy rok, a co za tym idzie postanowienia, niektóre nawet bardzo odważne. Śmiało można zaliczyć do takich noworoczne odchudzanie, które zazwyczaj szybko zaniedbujemy. A to brakuje nam czasu, a to zaczynamy podjadać, a to po paru dniach nic się nie dzieje… Istnieją jednak metody, by w parę tygodni schudnąć całkiem nieźle. W tym artykule przedstawię Ci kilka porad jak schudnąć w nowym roku.

Dieta

Jest to podstawa każdego odchudzania. Oczywiście pomijamy głodówki, ponieważ są bardzo niezdrowe i mogą przynieść więcej złego niż dobrego. Zdrowa dieta powinna opierać się na usunięciu z jadłospisu niepotrzebnych produktów oraz dodaniu takich, które zdecydowanie mogą nam pomóc. Priorytetem jest unikanie przede wszystkim t łuszczu i cukru. Nie można zapomnieć także o regularnych posiłkach – 5 w ciągu dnia i priorytetowo śniadanie maksymalnie do godziny od przebudzenia.

W Internecie można znaleźć wiele gotowych diet wraz z jadłospisami. Jedne są bardziej, a drugie mniej restrykcyjne i mają odmienne zasady. Ich stosowanie w większości przypadków przynosi oczekiwane rezultaty, pod warunkiem, że działamy według wytycznych.

Aktywność fizyczna

Jest to nieodłączny element odchudzania. Aktywność fizyczna spala nagromadzony tłuszcz oraz ujędrnia ciało. Oczywiście potrzebne jest zaangażowanie, by pojawiły się efekty. Nie trzeba ćwiczyć każdego dnia. Może to być chociażby 3 razy w tygodniu po pół godziny. Najważniejsze, by odnaleźć regularność. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych poradników co do tego jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, w tym także na oponkę i boczki.

Suplement diety

Często zdarza się, że zapał na odchudzanie w nowym roku szybko znika, bo coś nam na idzie.Dlatego stosowanie suplementu diety powinno być pomocne w takim czasie. Na naszym rynku możemy ich znaleźć wiele, od tabletek po różne proszki i herbatki. My skupimy się na tabletkach, ponieważ to najprostsza droga – nie trzeba niczego przygotowywać, wystarczy połknąć.

Najważniejszą rzeczą jest, by był on stworzony wyłącznie z naturalnych składników, ponieważ zdrowie jest ważne. Wiele osób decydowało się już na tabletki zawierające różne związki chemiczne i mimo utraty kilogramów traciło też dużo zdrowia. Najbezpieczniejsze są tabletki zawierające ekstrakty roślinne.

Ranking najlepszych tabletek na odchudzanie o naturalnym składzie: https://blog-odchudzanie.pl/tabletki-na-odchudzanie/

Wyżej zostało wspomniane, że suplement diety jest pomocny w tym okresie. Jeśli ciągle masz chęć na podjadanie, to zostanie to wyregulowanie przez błonnik pokarmowy, który zazwyczaj znajduje się w takich tabletkach. Metabolizm jest bolączką wielu osób, a ich stosowanie widocznie go przyspieszy. Do tego dodajmy jeszcze lepsze spalanie tkanki tłuszczowej i energię, którą odczujemy od dawki witamin i minerałów – przydatne w czasie treningów! I jeszcze jedno, jeśli nie trzymamy się ściśle diety, to właśnie witaminy i minerały ją uzupełnią.

Podsumowanie

Podstawą odchudzania są dieta i aktywność fizyczna. Samo stosowanie tych dwóch rzeczy przynosi oczekiwane efekty, ale nie w każdym przypadku. Wiele osób ma z tym trudności. Nowy rok to szczególny czas kiedy najchętniej podejmujemy decyzję, by zrzucić parę kilogramów. Zapał na to szybko gaśnie, a każda próba zakończona niepowodzeniem sprawia, ze każda kolejna jest jeszcze trudniejsza do zrealizowania. Pomocne są suplementy w takich momentach, ponieważ sprawiają, że odchudzanie jest łatwiejsze.

Jeden komentarz

  1. Kobietom zmagającym się z nadmiernymi kilogramami polecam wizytę u psychodietetyka. Oczywiście mężczyźni również mogą skorzystać, jednak to my zazwyczaj potrzebujemy pomocy w podtrzymaniu zapału do pracy nad sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *