Piękne dłonie – co zrobić, by je posiadać?

Mówi się często, że dłonie są naszą wizytówką. To prawda! Przy powitaniu i innych codziennych czynnościach to one zwracają uwagę otoczenia. Zadbane dłonie i paznokcie świadczą o wysokiej kulturze osobistej, pozycji społecznej i poczuciu estetyki. Nie każdy jednak z natury posiada reprezentatywne dłonie o ładnym kształcie paznokci. Co zrobić, by poprawić ich wygląd i pozbyć się dyskomfortu?

O skórę dłoni w prosty sposób można zadbać wykonując regularny peeling, kupiony w drogerii lub ten wykonany wykonany samodzielnie w domu np. ze zmielonych ziaren kawy połączonych z ulubionym żelem do mycia oraz odpowiednie nawilżanie skóry kremami i balsamami bogatymi w substancje odżywcze i witaminy.

Sprawa paznokci jest nieco bardziej skomplikowana. Stres i zła dieta obniżają ich odporność na urazy mechaniczne i podatność na złamania, czy rozdwajanie się. Odpowiednia suplementacja oraz bogaty w witaminy jadłospis to podstawa w walce o zdrowe paznokcie. Pomagać w tym mogą kremy do rąk i paznokci, których składniki docierają do płytki od zewnątrz wpływając na ich lepszy wygląd i trwałość. Mimo to, kształt paznokcia, który jest podstawą efektu, pozostaje niezmienny. Co więc zrobić, gdy nie zachwyca on i nie pozwala na wykonanie np. efektownego manicurie? Z pomocą przychodzi manicurie hybrydowy połączony z przedłużaniem. To niezwykle modna i popularna usługa, jaką oferują salony takie jak salon kosmetyczny Mani&Pedi Instytut, który w swojej ofercie posiada nie tylko zabiegi na dłonie i paznokcie ale także przedłużanie rzęs oraz makijaż.

Profesjonalny zabieg wykonany przez wysoce wykwalifikowaną stylistkę może zdziałać cuda. Łamliwe, pożółknięte czy małe paznokcie nie będą już przeszkodą, by Wasze dłonie wyglądały pięknie i modnie. Po wcześniejszym ustaleniu kształtu i długości paznokcia, specjalista wykona przedłużanie i modelowanie płytki paznokcia, którą później pokryje odpowiednim lakierem hybrydowym utwardzanym światłem w specjalnej lampie. Na tego rodzaju lakierze możliwe są do wykonania przepiękne zdobienia, począwszy od efektu ombre, na imitacji wzoru koronki kończąc.

Manicurie hybrydowy to gwarancja długotrwałego efektu bez względu na ilość codziennych prac, jakim poddawane są Wasze dłonie. Dodatkowo wzmacnia on płytkę paznokcia, która z czasem wydłuża się rosnąc przy czym dzięki utwardzeniu – nie łamie się. Profesjonalnie wykonany daje nie tylko komfort w postaci braku konieczności ciągłego malowania paznokci ale przede wszystkim chroni je przez urazami i złamaniami, podczas gdy dłonie wyglądają na zadbane.

Piękne dłonie to wypielęgnowana skóra ale też zdrowe paznokcie. Na idealny efekt wpływ na wiele czynników, jednak odpowiednie podejście i sprytne sposoby pozwolą Wam uzyskać ładnie wyglądające dłonie i paznokcie w bardzo krótkim czasie. Wygodne rozwiązania, które sprzyjają zdrowiu to zawsze dobre rozwiązanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *