A więc – chcesz zrobić sobie paznokcie hybrydowe, ale nie uśmiecha Ci się wizyta u kosmetyczki? Myślisz, że sama jesteś w stanie zrobić to lepiej? Przerażają Cię kosmiczne ceny specjalistek z Twojej okolicy, ale jednocześnie nie chcesz ryzykować chodzenia do najtańszych w tej dziedzinie osób?

Czas zatem na to, abyś zaczęła robić paznokcie hybrydowe we własnym domostwie. Tak, to jest możliwe! I, wbrew pozorom, nie jest bardzo kosztowne, wystarczy zakupić specjalistyczny sprzęt i zapoznać się z poradnikami dostępnymi w Internecie, chociażby na YouTube’u. Tam blogerki i vlogerki przedstawiają różnorodne sposoby na wykonywanie paznokci hybrydowych, często krok po kroku, aby pokazać całościowo ten proces. Ogromną zaletą jest to, że można to podziwiać „na żywo”. Czytając tekst, czesto możesz się zastanawiać, co oznacza dane słowo czy jak wygląda dana czynność, a przy oglądaniu filmu nie ma takich wątpliwości.

Od czego zacząć paznokcie hybrydowe w domu?

Przede wszystkim przyda się lampa UV, która wydziela promienie ultrafioletowe, koniecznie do utwardzenia zarówno lakieru hybrydowego, jak i samych paznokci. Oprócz lampy warto zakupić lakier i przemyśleć design danego paznokcia, zanim zabierzesz się za jego malowanie. Należy też pamiętać o tym, że przede wszystkim przed każdym malowaniem paznokcia należy go dogłębnie oczyścić z wszelkich innych substancji czy nadmiarowej skórki. Czasami konieczne jest także spiłowanie płytki paznokcia. Nie wszystkie z tych czynności da się wykonać samodzielnie, dlatego warto poprosić o pomoc na przykład koleżankę, jednocześnie rezerwując czas na wspólne pogaduszki podczas czekania, aż hybryda na paznokciu zostanie utwardzona.

Preparaty i produkty potrzebne do paznokci hybrydowych

Oprócz lampy i lakieru, warto zainwestować w preparaty, które przydają się na różnych etapach utwardzania paznokci, na przykład preparaty, które mają na celu pielęgnację naturalnej płytki paznokcia. Wszystkie preparaty są dostępne w specjalnych sklepach dla miłośniczek hybryd. Przy ich kupowaniu warto też pamiętać o potencjalnych przeciwwskazaniach zdrowotnych, bowiem nie każdy może na przykład bez konsekwencji wdychać zapach acetonu czy lakieru do paznokci. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, które mogą zemdleć lub wymiotować od zapachów wydzielanych przez preparaty do paznokci hybrydowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *