Pielęgnacja dłoni i manicure tradycyjny

Ładne, wypielęgnowane dłonie i zadbane, zdrowe paznokcie są podstawą dobrego wyglądu i stanowią naszą wizytówkę. Podstawą w pielęgnacji dłoni jest manicure.

 

Zabieg powinien być wykonywany 1–2 razy w miesiącu w zależności od wzrostu paznokci i wykonywanej pracy. Jednym z najbardziej popularnych manicure jest manicure tradycyjny.

Pielęgnacja dłoni i zabieg manicure to nieodzowne elementy dbania o wygląd zewnętrzny, które powinien wykonywać każdy z nas. Zabiegi te pozwalają utrzymać ładne, zadbane dłonie oraz paznokcie. Zabiegi pielęgnacyjne możemy wykonywać sami w zaciszu własnego domu lub zdać się na specjalistów. Gabinety kosmetyczne oferują różnego rodzaju zabiegi regenerujące skórę dłoni i stylizację paznokci. Pielęgnacja dłoni w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym przyniesie lepsze efekty w przypadku zniszczonej i przesuszonej skóry na dłoniach.

Pielęgnacja dłoni i manicure w gabinecie kosmetycznym

Decydując się na wizytę w salonie kosmetycznym i stylizację paznokci możemy wybrać jeden z oferowanych manicure m. in. manicure tradycyjny. Manicure wykonywany jest za pomocą specjalistycznych cążek, pilników i frezarek. Ten rodzaj manicure polecany jest w przypadku trudnych i twardych paznokci oraz grubych skórek. Z pomocą specjalistycznych narzędzi używanych przez wykwalifikowaną manicurzystkę możemy nadać pożądany kształt płytki niezależny od naszego naturalnego profilu palca i paznokcia. Taki rodzaj stylizacji powinien być wykonywany jedynie przez doświadczoną osobę.

W manicure tradycyjnym skórki wokół paznokcia usuwane są za pomocą specjalnych cążek – ten sposób usuwania skórek wymaga wprawy i nie powinien być samodzielnie wykonywany. Pielęgnacja dłoni w gabinecie pozwalana ich szybką regenerację. W przypadku zniszczonych dłoni polecany jest zabieg parafinowy. Podgrzana parafina oraz specjalny odżywczy preparat położony na dłonie nawilżają i regenerują skórę dłoni, oraz niwelują przebarwienia. Systematycznie wykonywany zabieg zregeneruje i nawilży skórę rąk oraz wzmocni paznokcie.

Zdrowe, wypielęgnowane paznokcie oraz gładka, nawilżona skóra na dłoniach będą naszą wizytówką i uzupełnieniem wyglądu. Zadbane dłonie stanowią też atut w kontaktach z osobami nowo poznanymi – to ich wygląd przesądza o tzw. pierwszym wrażeniu i ma wpływ na ocenę, którą nam wystawią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *