Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Zadbane paznokcie są ich idealnym wykończeniem. Wielu mężczyznom kojarzą się one z prawdziwą kobietą i uważają je za ważny element kobiecości oraz kobiecego piękna. Jak więc zadbać o ich nieziemski wygląd?

lakier

Piękne paznokcie, to zdrowe paznokcie

Zacząć trzeba od tego że, aby paznokcie były zadbane i kusiły swoim wyglądem muszą być  przede wszystkim zdrowe. Nie mogą ukazywać się jako słabe, rozdwajające się czy kruche. Dlatego należy im się odpowiednia pielęgnacja. Podstawową rolę dla ich pięknego wyglądu stanowi odpowiednia dieta bogata w krzem i biotynę. Dlatego codzienne posiłki powinny zawierać produkty takie jak ryby, brokuły, banany oraz produkty pełnoziarniste. Owoce, warzywa, nabiał oraz duża ilość wody są zbawienne dla zdrowych, mocnych paznokci. Można używać także specjalnych odżywek do paznokci, które je wzmacniają i regenerują. Jeżeli zadbamy o ich kondycję, wtedy możemy przejść do kolejnego etapu pięknych i zadbanych paznokci, jakim są lakiery.

Lakiery do paznokci

Zdrowe, silne paznokcie aż proszą się o kolorowy lakier, który nada im charakteru. Lakiery do paznokci są często pięknym zwieńczeniem makijażu i stylizacji, nadając tym samym charakteru. Na rynku kosmetycznym mamy różne rodzaje lakierów. Najpopularniejsze to:

1 Lakiery do paznokci bezbarwne – charakteryzują się tym, że nabłyszczają jedynie płytkę paznokcia, bez nadawania jej jakiegokolwiek koloru. Często spełniają funkcję regenerującą i odżywczą.

2 Lakiery do paznokci hybrydowe – wykorzystywane najczęściej przez stylistki paznokci. Są to lakiery, które posiadają w sobie żel utwardzający płytkę. W ich przypadku kolor paznokci dłużej utrzymuje się poprzez naświetlenie lampą UV lub LED.

3 Lakiery do paznokci matowe – mają świetne właściwości kryjące płytkę paznokcia. Charakteryzują się brakiem połysku. Wykorzystuje się je często, jako bazę na paznokieć pod różnego rodzaju zdobienia.

4 Lakiery do paznokci pękające – najczęściej wykorzystywane są na standardowe lakiery. Po kilku minutach po nałożeniu lakier ten zaczyna pękać, tym samym tworząc na paznokciu niepowtarzalne wzorki.

5 Lakiery do paznokci szybkoschnące – lakiery te wysychają w ciągu minuty. Zawierają w sobie dużo pigmentów, dzięki czemu wystarczy jedna warstwa, aby przykryć dokładnie paznokieć. Ich wadą jest to, że nie są trwałe.

6 Lakiery do paznokci antyalergiczne – stworzone dla alergików, bezzapachowe i wolne od substancji wysuszających. Są to lakiery o pastelowych kolorach, ponieważ ciemne pigmenty przyczyniają się do powstania uczulenia. Ich wadą, podobnie jak lakierów szybkoschnących, jest krótka trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *