Piknik Motoryzacyjny ABC Bezpieczeństwa

Piknik Motoryzacyjny w ramach kampanii ABC Bezpieczeństwa wystartuje o godzinie 16.00 i potrwa do wieczora. Organizatorzy zapewnią uczestnikom wiele atrakcji – między innymi pokazy ratownictwa, ABC pierwszej pomocy i miasteczko drogowe dla najmłodszych. Ponadto odbędą się specjalne pokazy mody odblaskowej zarówno dla najmłodszych („Dzieciaki-odblaszczaki”), jak i dla młodzieży („Pokaz odzieży dla młodzieży”). O tym, jak być widocznym i bezpiecznym na drodze opowiedzą policyjni eksperci, a liczne zabawy, gry i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami pozwolą na przyjemne przyswajanie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Atmosferę artystyczną zapewnią rozmaite występy na dużej scenie, a muzyczną gwiazdą pikniku będzie Mezo i Kasia Wilk.

Piknik Motoryzacyjny poprzedzi konferencja prasowa, która odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego 10 sierpnia w godzinach 10.00 – 11.00. Organizatorzy kampanii ABC Bezpieczeństwa, policyjni eksperci oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego będą rozmawiać o znaczeniu działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Celem akcji ABC Bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. O istniejących problemach i zagrożeniach na drogach należy nie tylko informować, ale również uświadamiać ich podstawowe przyczyny. Przede wszystkim jednak niezbędne jest instruowanie uczestników ruchu drogowego jak zapobiegać wypadkom drogowym oraz jak minimalizować ich skutki. Piknik Motoryzacyjny to znakomita okazja do tego, aby realizować jedno z głównych założeń kampanii – a więc kreować modę na odpowiedzialne zachowanie na drodze oraz na kulturalną i spokojną jazdę. Celem kampanii jest także uświadomienie najmłodszym, że odblaski mogą być ciekawym i atrakcyjnym dodatkiem do noszonej na co dzień odzieży.

Dorosłym natomiast zostaną przekazane praktyczne informacje o zapewnieniu bezpieczeństwa własnego oraz pasażerów, o związanym z tym odpowiednim wyposażeniem samochodu, o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas podróży oraz sprawnym zachowaniu podczas kolizji drogowych.

Organizatorem pikniku oraz kampanii ABC Bezpieczeństwa jest Agencja Link PR. Patronat honorowy nad piknikiem objął Marszałek Województwa Pomorskiego. Partnerzy: Webasto Petemar Sp. z o.o., Gdańsk Transport Company, Renault Zdunek oraz Center-mot Ciągło Dealer Peugeot Sopot. Patronem medialnym jest Eska Nord. Więcej informacji na stronie www.abcbezpieczenstwa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.