Jaki prezent na pierwsze urodzinki?

Pierwsze urodziny Twojego dziecka to okazja do sprawienia mu fantastycznego prezentu. Roczny maluch opanował już siedzenie, raczkowanie, a niekiedy zaczyna nawet samodzielnie stawiać pierwsze kroki. Potrafi też coraz lepiej chwytać przedmioty i manipulować nimi. Warto zatem poszukać zabawki, która będzie odpowiadać jego potrzebom rozwojowym i zachęci go do nabywania nowych umiejętności. Jakie kreatywne prezenty dla dzieci powinny zwrócić Twoją uwagę?

Poszukaj przede wszystkim zabawek, które wspierają rozwój małej i dużej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz stymulują zmysły. W tej roli idealnie sprawdzą się:

Sortery

Sortery to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę i rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, która jest niezbędna podczas wykonywania wielu czynności, jak choćby pisanie, gra w piłkę czy wykonywanie prac plastycznych. Dopasowując poszczególne elementy do otworów, maluch uczy się także kolorów i kształtów.

Drewniane klocki

Pomocne podczas nauki kolorów i kształtów będą też drewniane klocki. Ta prosta zabawka niesamowicie wpływa na rozwój dziecka i może towarzyszyć mu przez wiele lat. Klocki rozwijają m.in. kreatywność, wyobraźnię i sprawność manualną – z biegiem czasu maluszek będzie konstruował coraz bardziej skomplikowane budowle. Drewno to materiał ekologiczny, w pełni bezpieczny dla dziecka, dlatego to idealny wybór, jeśli chodzi o pierwsze klocki.

Jeździki

Jeździk świetnie przygotowuje maluszka do późniejszej nauki jazdy na rowerku biegowym. Uczy utrzymywania równowagi, zachęca do aktywności, rozwija motorykę i koordynację ruchową. Poza tym jest też po prostu okazją do wesołej zabawy.

Stoliki edukacyjne

Stolik edukacyjny łączy funkcje różnych zabawek – wspiera kreatywność i rozwój intelektualny, uczy kolorów, kształtów, cyferek i literek czy rozpoznawania dźwięków. Na stoliczku często znajdują się też proste układanki, rozmaite przyciski, a nawet instrumenty muzyczne. Tego typu zabawki sprawdzą się nawet w przypadku maluszków, które nie potrafią jeszcze samodzielnie chodzić – mogą wygodnie oprzeć się o stoliczek.

Basen z kulkami

Basen z piłeczkami to spełnienie marzeń każdego brzdąca! Tego typu atrakcje często pojawiają się w centrach handlowych, jednak domowy basen, w którym będzie bawiło się tylko Twoje dziecko to znacznie bezpieczniejsza opcja. Jak kolorowe piłeczki wpływają na jego rozwój? Rozwijają sprawność manualną, uczą panować nad ciałem (zwłaszcza zachowywać równowagę), działają stymulująco na wzrok, a ponadto są doskonałym sposobem na delikatny masaż całego ciała.

Praktyczny dodatek

Praktycznym dodatkiem do prezentu dla maluszka, z którego na pewno ucieszą się jego rodzice, mogą być ubranka (wybieraj te z naturalnych tkanin) lub kosmetyki pielęgnacyjne. Najlepiej postawić na propozycje zaufanych marek (np. Mustela), gwarantujących wysoką jakość produktów, stworzonych specjalnie z myślą o delikatnej dziecięcej skórze. W roli prezentu świetnie sprawdzą się uniwersalne kosmetyki, niezbędne na co dzień każdemu brzdącowi, takie jak balsam nawilżający, żel do kąpieli, sztyft ochronny czy krem do przewijania.

Jeśli szukasz więcej pomysłów na ciekawe prezenty dla dzieci z okazji pierwszych urodzin albo potrzebujesz idealnego prezentu dla dwulatka bądź trzylatka, koniecznie zajrzyj tutaj. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *