Ubrania dziecięce – jak kupować, by dziecko czuło się komfortowo?

Wybierając ubrania dla naszych pociech często sięgamy po takie stroje, które nam się bardzo podobają i sprawiają, że dzieci wyglądają w nich przesłodko. Dotyczy to szczególnie ubrań dla noworodków i niemowląt. Czy faktycznie to jest najlepsze rozwiązanie? O wiele lepiej kupić dziecku ubranie, w którym maluch będzie czuł się komfortowo w różnych sytuacjach. Na co konkretnie zwrócić uwagę przy wybieraniu ubrań dla dzieci? Oto kilka podstawowych wskazówek.

Z jakiego materiału powinny być ubrania dla dzieci?

Jeżeli chodzi o ubrania dla dzieci, to te, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, powinny być wykonane z lekkich, przewiewnych i naturalnych materiałów. Jest to kwestia szczególnie ważna w przypadku bielizny i odzieży spodniej. Najlepiej wybierać ubrania wykonane z takich materiałów jak bawełna, czy bawełna organiczna. Coraz bardziej popularne są również tkaniny z dodatkiem włókien bambusowych. Latem chętnie sięgamy także po tkaniny wykonane z lnu, które dodatkowo będą cechowały się ciekawą fakturą, nadając ubraniom interesującego wyglądu. Naturalne tkaniny zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko przegrzania się, powstania odparzeń czy uczuleń u dziecka.

Wielu producentów odzieży dziecięcej sięga również po nowoczesne, syntetyczne tkaniny. Z reguły tworzona jest z nich odzież wierzchnia – np. kurtki chroniące przed zimnem, wilgocią i wiatrem. Takie tkaniny pozwalają na stworzenie lekkiego i przewiewanego ubioru, który jednocześnie będzie ochraniał dziecko przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Przy wybieraniu ubrań dla dzieci warto też zwrócić uwagę na jakość samej tkaniny – często kierujemy się ceną, kupując nieco tańsze ubrania, a to może okazać się błędem, gdyż bluzeczka będzie wykonana z cienkiej tkaniny, która już po kilku praniach może się uszkodzić.

Wygoda czy ładny wygląd?

Często stajemy przed dylematem – kupić ubranie ładne czy wygodne? Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, żeby ubrania dla dzieci były wygodne i dostosowane do sytuacji. Obecnie wielu producentów ubrań zwraca większą uwagę na potrzeby swoich małych klientów. Dlatego ubrania dziecięce wykonywane są z dobrej jakości materiałów i jednocześnie są niezwykle ciekawe, jeżeli chodzi o krój i wygląd. Przykładem mogą być ubrania, jakie znajdziesz w dziale dziecięcym sklepu internetowego http://www.vangraaf.com/pl/. Sklep oferuje odzież najlepszych marek odzieżowych, które są znane i cenione na całym świecie.

O czym należy pamiętać przede wszystkim przy wybieraniu modnego ubioru dla dziecka? Ubrania dla dzieci powinny być w miarę elastyczne, tak by nie krępowały ruchów – kilkulatki, ale i nastolatki często są w nieustannym ruchu, a sztywne materiały mogą powodować otarcia i dyskomfort. Dobrze jest też, jeśli ubranie ma ładne wykończenie od spodniej strony – szwy i wykończenia aplikacji, metalowych dżetów czy nap powinny być zabezpieczone tak, aby nie podrażniały delikatnej skóry dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *