Tobiasza W. Lipnego – Brukselska misja

Na mocy testamentu Karolowi przypada w udziale brukselski dom Dębickiego. „Ludzie z cienia”, dawni współpracownicy wuja, namawiają Karola, aby na jakiś zamieszkał w Brukseli – zmiana miejsca dobrze mu zrobi, zwłaszcza że w ostatnim czasie spotkał go także miłosny zawód. Młody historyk sztuki bierze propozycję za dobrą monetę, wyjeżdża z kraju, by wkrótce po raz kolejny znaleźć się w wielkich opałach. Znowu w towarzystwie pięknej i niebezpiecznej kobiety…

Brukselską misję, podobnie jak poprzednie części trylogii Lipnego, czyta się z zapartym tchem. Nieoczekiwane zwroty akcji, gradacja napięcia, poczucie humoru, niebywały zmysł obserwacji − to niewątpliwe atuty tej książki. Lipny intryguje, a przy tym bawi i zadziwia.

Moje rozmyślania nad perfidią ludzi z cienia przerwał dzwonek telefonu.
– Tu Marzec. Szukał mnie pan?
– Owszem, szukałem. Okłamaliście mnie! Wuj nie miał zawału. Zastrzelili go na polu pod domem– wyrzuciłem z siebie.

Po drugiej stronie panowała przez moment cisza.
– Może pan jutro przyjechać do Warszawy? Zwrócimy za bilet.
(fragment)

Tobiasz W. Lipny – akademik i pisarz. Autor trylogii kryminalnej, na którą składają się wydane nakładem W.A.B. powieści Barocco ( 2006), Kurlandzki trop (2007) i Brukselska misja (2008). Głównym bohaterem cyklu jest Karol …ski, młody historyk sztuki i początkujący sybaryta, nade wszystko ceniący męską przyjaźń, dobry alkohol i piękne kobiety.

Kup Książkę: http://www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=639

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *