Traktory dla dzieci – dla małych pasjonatów motoryzacji

Nie ulega wątpliwości, że każdy chłopiec, prędzej czy później, wkroczy w etap fascynacji dużymi pojazdami. Ciekawą alternatywą dla koparek, betoniarek i samochodów strażackich są traktory dla dzieci. Ich atutem jest fakt, że świetnie sprawdzą się w roli zajmującej zabawki, jak i auta służącego do przemieszczania się na dworze.

Duże samochody od zawsze wzbudzały podziw najmłodszych. Który bowiem chłopczyk nie marzy o tym, aby choć raz móc zasiąść za kierownicą takiego pojazdu. Zanim jednak stanie się to możliwe, minie wiele lat. Aby zatem przyspieszyć realizację tych marzeń, wzbogaćmy dziecięcy świat zabawek o traktorki. Terenowy pojazd wyposażony w duże koła, dodatkowo posiadający szereg różnorodnych akcesoriów i funkcji będzie stanowił doskonałą zabawkę do ogrodu czy na plac zabaw, przy okazji spełniając rolę pierwszego rowerka. Szereg dostępnych modeli bez trudu można dostosować do wieku dziecka. W sprzedaży bowiem nie brakuje pojazdów o różnej wielkości i rozmaitym napędem.

18-baby-1718939_640

Traktor typu jeździk

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, traktory zabawkowe mogą z powodzeniem spełniać rolę pierwszego auta, służącego do samodzielnego przemieszczania się. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie model typu jeździk. Siedzący chłopiec, poprzez odpychanie się od podłoża nóżkami, wprawia go w ruch. Tego typu zabawka nie tylko skutecznie umili czas szkrabowi, ale również będzie stanowiła świetny trening dla mięśni, przy okazji ćwicząc koordynację oraz umiejętność utrzymywania równowagi. Jako, że pojazdy są mniejsze od modeli z pedałami, doskonale sprawdzą się zarówno na dworze, jak i w domu. Przedmiot sprawi radość już półtorarocznemu smykowi, zachęcając go do aktywności ruchowej i wspomagając jego zróżnicowany rozwój. Na rynku nie brakuje traktorków dla dzieci wzbogaconych w klakson, światła, otwieraną maskę czy skrętne koła pozwalające swobodnie prowadzić pojazd.

Zamiast rowerka

Dla starszych chłopców ciekawą propozycją może być auto napędzane siłą mięśni i kręcących się pedałów. Z uwagi na dość spore gabaryty oraz prędkość, zabawka przeznaczona jest do użytku zewnętrznego. W zależności od wagi i wzrostu malucha, może być używana od drugiego do nawet szóstego roku życia.

Traktory dla dzieci z wyposażeniem dodatkowym

Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić czas spędzony na jeżdżeniu, producenci oferują możliwość dokupienia przyczepy – osobno lub wraz z pojazdem. To pomysł, który usatysfakcjonuje każdego malucha, jak i jego rodzica, gdyż na przewożeniu różnorodnych przedmiotów z miejsca na miejsce, malec może poświęcić bardzo dużo czasu. Ten element dodatkowy nie tylko podnosi radość z użytkowanej zabawki, ale również nakłada konieczność zwiększenia pracy mięśni oraz zachowania
równowagi i koncentracji.

Traktory dla dzieci to doskonały pomysł na interesującą zabawkę dla malucha w każdym wieku. Pamiętajmy jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Dlatego kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie powinny stanowić integralną część jego wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *