Twój sposób na wakacje – relaks w przydomowym zaciszu

Jednak, co zrobić, jeżeli akurat, z różnych powodów, nie możemy sobie pozwolić na ten rodzaj przyjemności. Nie szukajmy daleko – odpowiedź znajdziemy w naszym otoczeniu…

Ogród – Twoja prywatna oaza
Wyobraź sobie wyrafinowaną harmonię kolorów, szum poruszających się na wietrze roślin, zapach kwiatów i siebie odpoczywającą w tej wspaniałej krainie… Ogród to miejsce, które może stać się naszą małą oazą i miejscem na letni  relaks. Pomoże odzyskać wewnętrzną harmonię, uspokoić emocje i odprężyć się. To doskonałe  miejsce  do odpoczynku i kontemplacji z przyrodą. Starannie zaplanowany i zadbany, zapewni nam mile spędzony czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Od czego zacząć…
Mając na uwadze komfort i wygodę, prace powinniśmy rozpocząć od projektu. Jeśli czujemy, że brak nam dostatecznej wiedzy lub wyobraźni, skorzystajmy z porady architekta. Projektanci starannie dobierają nawierzchnie, akcesoria, meble, a także rośliny, po to by stworzyć wygodną i sprzyjającą przestrzeń. Niektórzy producenci oferują bezpłatną usługę projektową nawierzchni wokół domu, jako wartość dodaną do zakupu ich produktów. Pamiętajmy o tym, bo warto z tego skorzystać. Od tego jak chcemy spędzać czas, powinna zależeć organizacja naszego ogrodu. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać aranżując nawierzchnię własnej, zielonej wyspy…

Zielony salon dla Ciebie, rodziny, przyjaciół…
Zanim ogród stanie się odpowiednim miejscem na spędzenie wakacji, trzeba w nim zaaranżować przestrzeń dla każdego domownika zgodnie z jego upodobaniami. Takich indywidualnych zakątków możemy stworzyć w ogrodzie kilka, a wszystkie razem, pomimo różnego przeznaczenia, powinny tworzyć harmonijną całość.

Zielona intymność…
Twój kącik do letnich medytacji powinien być ukryty przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów czy przechodniów i osłonięty od wiatru. Jego nawierzchnia musi mieć odpowiednią fakturę, kolo i trwałość. Idealnym rozwiązaniem do aranżacji nawierzchni zacisznego miejsca są płyty Sheridan z linii Libet Patio, wykonywane z naturalnego kamienia. Oprócz wartości użytkowych, posiadają niezwykłe walory estetyczne. Każda z płyt prezentuje inny, niepowtarzalny zestaw wzorów i barw, utrzymanych w jednej z trzech tonacji – brown forest, mint, blackberry i sunset. Ponieważ  kamień, z którego są wykonywane, wydobywany jest z gór Rajahtsanu, magicznych okolic Indii, wysyłają subtelną, pozytywną energię.

Coś dla pociech…
Urządzając wakacyjny kącik zabaw dla dzieci, przede wszystkim bierzemy pod uwagę ich bezpieczeństwo. Teren musi być dobrze zabezpieczony. W ogrodzie nie sadzimy roślin trujących (złotokap, glicynia, cis) oraz mających duże ciernie i kolce (glediczia, agawa).  Nawierzchnia tego miejsca jest równie ważna. Ponieważ nasze pociechy będą tam często przebywać, powinniśmy wybrać produkt przyjazny w użytkowaniu i jednocześnie estetyczny. Odpowiedzią na takie potrzeby są płyty z linii Libet Impressio: Venetia lub Torino, produkowane w technologii wet cast. Wykonana z nich nawierzchnia będzie piękna i trwała. Jej dodatkowym atutem jest niska ścieralność oraz nasiąkliwość. Pomyśl też o piaskownicy dla dzieci. Aby tworzyła spójną całość z nawierzchnią, wykorzystaj do jej aranżacji kostkę brukową. Dobrym rozwiązaniem będą również betonowe elementy służące do wykończenia linii brzegowej, jak np. Kravento Grande z linii Libet Decco.

Wspólne wakacje…
Ważnym elementem naszych, przydomowych wakacji będą spotkania ze znajomymi i rodziną. Czas spędzony przy wspólnym stole, zbliża i zacieśnia więzi. Latem, idealnym miejscem na takie spotkania będzie zielona jadalnia. Jej  głównym elementem jest zwykle grill – przenośny lub murowany oraz meble – stół i krzesła lub ławki. Nawierzchnia przeznaczona pod miejsce do grillowania powinna być równa. Podłoże musi być wyrównane, by krzesła oraz grill stały nieruchomo. Z uwagi na stronę praktyczną jak i walory estetyczne w tym przypadku polecane są kostki bez fazy (Akropol, Modena, Piccola, Via Castello) często melanżowe – z grupy Libet Colormix. Na takiej kostce meble stoją stabilnie a wszelkie zabrudzenia są mniej widoczne (szczególnie sprawdzają się kolory jesieni i kasztanowy). Jeśli będziemy chcieli zaaranżować miejsce na ognisko, bardzo ciekawy efekt uzyskamy, gdy dookoła paleniska (tak, jak w przypadku piaskownicy dla dzieci), ułożymy kostkę brukową. Aby nadać naszemu ognisku odpowiedni charakter, wybierzmy Kravento z grupy Antico (o postarzanej fakturze) w kolorze brązowo-porfirowym. Element ten, stylizowany na starożytny kamień będzie idealnie współgrał z otaczającą go zielenią. Tak wyróżniony i zabezpieczony obszar, będzie na stałe wyznaczał miejsce paleniska zielonej jadalni, zapobiegnie ewentualnemu rozprzestrzenianiu się ognia czy roznoszeniu się pyłów  z ogniska po całej działce.

Tak przygotowany zakątek jadalni na pewno będzie sprzyjał miłej i ciepłej atmosferze wśród znajomych i rodziny. Zaplanuj swoje wakacje w ogrodzie i wybierz się tam ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Wspaniałej podróży…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *