Umowa z kurierem czy może korzystanie z brokerów?

Prowadząc sklep internetowy, musimy liczyć się z tym, że przez cały czas będziemy tonąć w paczkach i przygotowywać tysiące przesyłek. Z jednej strony jest to bardzo ciekawa praca, bo wymaga ciągłego ruchu, kontaktu z innymi osobami w firmie i sprawia, że czas szybciej leci. Jednakże jest też ta ciemna strona – kontakt z kurierami, negocjacje cenowe i ustalanie warunków, które nie zawsze są dla nas korzystne.

Choć na rynku mamy ogromny wybór wśród kurierów – DHL, GLS, inpost, DPD, to wydawać by się mogło, że będą oni przedstawiać nowym klientom bardzo atrakcyjne warunki współpracy. Jednakże nie zawsze tak jest. Już na początku, zanim sklep zacznie działać, a my znać liczbę przygotowywanych paczek, jesteśmy zmuszeni do deklaracji. Jakiej? Liczby wysyłek, które w dalszej części będą determinować cenę za przesyłkę. Im więcej, tym taniej. Jednak nie możemy po prostu zrzucać liczby z nieba, ponieważ firmy kurierskie dokładnie tego pilnują i przy niespełnieniu warunków, i tak podnoszą ceny, a my, jak sklep jesteśmy stratni.

Gdzie szukać ratunku?

Sytuacja bez wyjścia? Nic z tego! Jeżeli wiemy gdzie i jak szukać, możemy znaleźć lepsze ceny za nadawanie przesyłek kurierskich niż wiązanie się na wiele miesięcy z określoną firmą. Mało tego! Będziemy mieć wybór, czy daną paczkę chcemy nadać za pomocą firmy X czy firmy Y. Gdzie? Wybierając brokerów!

Tani kurier to podstawa, im niższe ceny, jakie proponujemy za przesyłki, tym korzystniejsze stają się zakupy dla naszych klientów. Tym samym chcemy mieć konkurencyjne stawki na przesyłki krajowe i zagraniczne. Niestety nie zawsze tak jest, że jedna firma oferuje niskie ceny za nadawanie takich przesyłek. Korzystając z serwisów zrzeszających wszystkich kurierów, możemy wybierać, korzystając z cen mocno konkurencyjnych – w końcu brokerzy sami deklarują ile za ich pośrednictwem idzie paczek, ale nie rozbijają te liczby o konkretnych klientów tylko cały serwis. Tym samym, mogą wynegocjować zdecydowanie niższe ceny! A my, jako sklep mamy wybór. Nadajemy lekkie paczki, sięgniemy po taką firmę, która najtaniej nada listy polecone, chcemy coś wysłać za granicę? Koniecznie sprawdzimy inne firmy kurierskie, aby dobrać jak najniższą stawkę. A co z fakturą? O to się nie martw, zawsze pod koniec miesiąca ją otrzymasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *