Wakacyjne menu w praktyce

Wyjazd na wakacje zwykle oznacza możliwość pofolgowania nie tylko w kwestii odpoczynku, ale również dbałości o zdrowe żywienie. Sezon letni rozpieszcza zapiekankami, goframi i lodami, które kuszą swym zapachem i smakiem zwłaszcza wśród nadmorskich kurortów. Mimo wszystko, rozpoczęcie sezonu letniego nie powinno oznaczać końca diety. Jak jednak zorganizować swój sposób odżywiania na urlopie?

picnic1

Zdrowa dieta podczas wyjazdu to ciężki orzech do zgryzienia. Nie zawsze chodzi o nasze panowanie nad łakomstwem, które może być wystawione na próbę właśnie podczas urlopu. Utrudnione zadanie jest często wynikiem tego, że nie zawsze mamy dostęp do własnej kuchni czy odpowiednich produktów. Planowanie wyjazdu oprócz sfery atrakcji i zwiedzania powinno obejmować również okoliczne sklepy tak, aby nie dać się zaskoczyć brakiem pożądanych artykułów.

Apartamenty z własnym aneksem kuchennym to najczęściej wybierane rozwiązane, jak również te najbardziej odpowiednie. Co innego, jeśli wybrany przez nas sposób podróży obejmuje również wyżywienie. Na szczęście, taka forma udogodnienia jest zazwyczaj w postaci szwedzkiego stołu a to wystarczy, aby mieć większy wpływ na to co ostatecznie ląduje na naszym talerzu. Pamiętajmy jednak o zachowaniu porcji odpowiedniej wielkości, aby pozornie niskokaloryczne jedzenie było spożywane w stosunkowo odpowiedniej obfitości. Jeżeli podczas wakacyjnego wyjazdu chcemy chodź odrobinę dać upust restrykcyjnym zasadom postawmy jednak na te mniej kaloryczne przekąski. W ramach ochłody świetnie sprawdzą się owocowe sorbety i koktajle a także świeżo wyciskane soki. Zamiast gofrów czy ciastek warto wybrać deser w postaci owocowego kremu z musli, które coraz częściej pojawia się w przydrożnych kawiarenkach. Wszystko jest kwestią naszego wyboru.

Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak samodzielne przygotowanie posiłków. Aby nie zaplątać się w wir przygotowania warto szukać inspiracji w sieci, gdzie mamy dostęp do masy przepisów na szybkie, smaczne a przede wszystkich łatwe w transporcie dania, które idealnie sprawdzą się podczas podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *