Wrześniowy weekend dla zdrowia malucha – „Mamo, to ja” – Pamiętaj o moim zdrowiu

Ogólnopolska akcja badań profilaktycznych dla dzieci organizowana jest już po raz drugi.  W tym roku odbędzie się w dniach 23 – 24 września 2006 r. w Klinikach medycznych LUX MED, w sześciu miastach Polski: Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Warszawie.

W Warszawie akcja odbędzie się w klinice LUX MED przy ulicy Chmielnej 85/87 w godzinach od 10.00 do 19.00. Rodzice dzieci do lat 5, w ciągu dwóch dni będą mogli zasięgnąć porady jednego z pięciu specjalistów: dietetyka, pediatry, alergologa, neurologa oraz ortopedy. Na wizytę do wybranego specjalisty należy umówić się dzwoniąc na całodobową infolinię 0 801 80 08 08. Dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje, maluchy będą mogły bawić się z rówieśnikami pod opieką profesjonalnych animatorów.

Akcja badań profilaktycznych ma na celu uświadomienie rodzicom znaczenia profilaktyki zdrowotnej dla przyszłego rozwoju dziecka oraz zwrócenie uwagi mediów, a dzięki nim całego społeczeństwa, na problem właściwej edukacji zdrowotnej wśród rodziców.

Zdaniem dr Joanny Brett – Chruściel, Kierownika Poradni Matki i Dziecka LUX MED w Warszawie – Celem badań profilaktycznych jest wykrycie nieprawidłowości w rozwoju dziecka. W przypadku ujawnienia jakichkolwiek nieprawidłowości opiekę nad dzieckiem przejmuje specjalista dziecięcy zajmujący się określoną dziedziną. W pierwszych 6 miesiącach życia konsultacje odbywają się co 4-6 tygodni, w drugim półroczu co 3 miesiące, a powyżej 1 roku życia ocena jest dokonywana co 6 miesięcy.

Specjalizacje lekarzy wybrano w oparciu o dane dotyczące chorób pojawiających się najczęściej w okresie noworodkowym, niemowlęctwie oraz wczesnym dzieciństwie. Wczesna profilaktyka pozwala bowiem nie tylko ograniczyć, ale również całkowicie wyeliminować ich skutki.

ORGANIZATOR AKCJI
Miesięcznik „Mamo, to ja”, wydawany przez Edipresse Polska S.A. kierowany jest do młodych, nowoczesnych rodziców. Porusza tematykę związaną z rozwojem dzieci w wieku 0 – 5 lat. Z miesięcznikiem współpracuje wielu specjalistów z Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka, Akademii Medycznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i wielu innych uznanych instytucji.

LUX MED – PARTNER MEDYCZNY AKCJI
LUX MED – jedna z największych sieci medycznych działająca od 1992 roku. W Klinikach medycznych LUX MED pacjentami opiekuje się ponad 1200 lekarzy reprezentujących wszystkie specjalności. Większość z nich posiada drugi stopień specjalizacji, a ponad 200 tytuł profesora lub doktora nauk medycznych. Z usług firmy korzysta ponad 250 tysięcy klientów indywidualnych i ponad 175 tysięcy klientów korporacyjnych. LUX MED jest znanym ośrodkiem diagnostycznym, posiada wysokiej klasy aparaturę diagnostyczną oraz własne laboratorium.

Adresy klinik LUX MED zaangażowanych w Akcję to:

  • Warszawa – Lux Med ul. Chmielna 85/87
  • Gdańsk – Lux Med Al. Zwycięstwa 49
  • Łódź – Lux Med ul. Milionowa 2g
  • Poznań – Lux Med ul. Roosevelta 18
  • Wrocław – Lux Med ul. Legnicka 51/53
  • Kraków – Lux Med ul. Wadowicka 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *