Zabezpiecz się na zimę, czyli wybieramy czapkę!

 

„Załóż czapkę!” – każdy z nas zna sytuacje, kiedy mama kazała założyć przed wyjściem czapkę. Zazwyczaj kończyło się na wielkiej awanturze, a co sprytniejsi chowali ją do plecaka jak tylko, wychodzili z pola widzenia rodziców. Dzięki czemu wszelakie przeziębienia były zawsze z nami. Większość z nas już zdaje sobie sprawę, że czapka jest jesienno-zimowym must have elementem garderoby, ale jeśli nie jesteś jeszcze do tego przekonani – przedstawimy CI kilka powodów, dla których MUSISZ nosić czapkę!

Czapka… na zdrowie!

Najstarsza znana zasada mówi, że najwięcej ciepła z ciała ucieka przez głowę. Straty szacuje się w granicach od 40% do nawet 70%. Jest to duży ubytek ciepła, którego z całą pewnością nie należy lekceważyć.

Choć niektórzy próbują obalić te słowa i twierdząc, że największa utrata ciepła nie następuje przez głowę, a rozkłada się równomiernie na całym ciele, nie mogą zaprzeczyć, że ucieka ono najszybciej przez miejsca niezakryte. W tym przypadku brak czapki zaszkodzi nam i tak — niezależnie od tego, którym powszechnym faktom medycznym uwierzymy.

Znasz to uczucie, kiedy po założeniu czapki staje Ci się cieplej? Jasne, że tak! Ponieważ tak chronimy najbardziej wrażliwą część naszego ciała! Ważne, a nawet NAJWAŻNIEJSZE! Żeby czapka zakrywała nasze uszy – to ochroni je przed stanem zapalnym, przewiewaniem – a także uchroni Cię od chorych zatok! A jeśli wydaje CI się, że w czapce wyglądasz źle to, pomyśl też, że z katarem, kaszlem, czerwonym nosem i gorączką wyglądasz jeszcze gorzej.

person-1188508_1280

Lepiej zapobiegać, niż leczyć!

To hasło, które znane jest z większości reklam środków przeciw przeziębieniu i grypie. Trudno się z nim nie zgodzić. Jednak zanim odwiedzimy aptekę i zakupimy witaminy, suplementy i lekarstwa, warto najpierw zadbać od podstaw o nasz układ odpornościowy.

Czapka chroni nas przed nadmiernym wychłodzeniem organizmu. Dzięki temu staje się on odporniejszy i ma siłę, aby walczyć z bakteriami i wirusami. Dodatkowo czapka jest najlepszym przyjacielem naszych zatok, które raz zaniedbane, na długo nie dają o sobie zapomnieć. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią grubość materiału, z którego jest wykonana- nie należy wybierać ani zbyt grubej, ani zbyt cienkiej dzianiny.

I o ile w przypadku zwykłego poruszania się na dworze, można zastanawiać się, czy ubrać czapkę, czy też nie, z całą pewnością jest to konieczne podczas aktywności fizycznej lub bezpośrednio po niej.

Biegasz, jeździsz na rowerze lub uprawiasz Nordic- walking? Nie zapominaj o czapce! Twoim ulubionym sportem jest pływanie? Zaraz po wyjściu z basen zadbaj o to, by dostarczyć głowie odpowiednią ilość ciepła. Nie doprowadź do sytuacji, kiedy wizyta u lekarza stanie się koniecznością!

Suche i matowe włosy? Noś czapkę!

Kobiety lubią wyglądać perfekcyjnie. Nie lubią czapek, ponieważ włosy przez nie się elektryzują, puszą i źle się układają. Mało która jednak zdaje sobie sprawę, że to nie czapka, a mróz i chłód są największym wrogiem włosów. Niska temperatura sprawia, że włosy staja się matowe i łamliwe co sprawia, że źle wyglądają.

Jeśli nie zadbamy w zimie o nasze włosy, na wiosnę będziemy mogły winić jedynie siebie za ich zła kondycję. Taki stan trudno później zmienić, zazwyczaj pozostaje jedynie radykalne cięcie włosów lub masa odżywek! Można tego bardzo łatwo uniknąć, jeśli tylko będziemy nosić czapkę. Trzeba jednak zwrócić uwagę, żeby wybrany przez nas model, nie był zbyt ciasny- mogą wtedy ulec osłabieniu cebulki włosów, które odpowiadają za ich zdrowy, błyszczący wygląd.

czapka-zimowa

Przyszła jesień, a wraz z nią czas na czapkę. Jeśli w planach macie zakup tego zdrowego i modnego dodatku, zapraszamy na Gwinner, gdzie precyzyjne wykonanie jest dopasowane do potrzeb klienta. Sprawdź to!

źródła zdjęć: pixabay.com, pexels.com, sklepgwinner.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *