Jak usunąć niechciane włoski pod pachami raz na zawsze?

Aktualnie gładkie pachy są już synonimem zadbania i higieny. Włoski golą zarówno kobiety, jak i coraz częściej mężczyźni. Gładka skóra jest łatwiejsza w myciu, możemy na nią łatwiej nakładać antyperspiranty. Jeżeli włoski pod pachami golisz regularnie, nawet codziennie, ale i tak błyskawicznie odrastają, dając nieestetyczny efekt, pomyśl o skorzystaniu z zabiegów depilacji laserowej. W ten sposób możesz pozbyć się swojego problemu na zawsze!

Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie usunąć niechciane włoski skutecznie i trwale. To wszystko za sprawą specjalistycznych urządzeń laserowych, które pozwalają na bezinwazyjne usunięcie cebulki włosowej razem z jej korzeniami. W rezultacie skóra staje się przyjemnie gładka i nie wymaga już golenia.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Ogólnie rzecz biorąc, emitowana przez urządzenie wiązka laserowa wnika w skórę, a następnie jej energia pochłaniana jest przez barwnik włosa, czyli melaninę. Dochodzi od zamiany energii na termiczną, która doprowadza do zniszczenia cebulki włosowej. Z tego też powodu włoski ciemniejsze lepiej poddają się zabiegowi depilacji laserowej od tych jasnych, które mają mało melaniny. Odpowiednio dobrana długość fali światła laserowego, a także trwania impulsu powoduje, że laser jest jednocześnie bardzo skuteczny i bezpieczny, ponieważ nie ma ryzyka uszkodzenia docelowej tkanki oraz tkanek otaczających.

Czy wystarczy jeden zabieg?

Zasadniczo najlepsze efekty możemy uzyskać wtedy, gdy depilacja laserowa będzie przeprowadzona w kilku turach. Ma to przede wszystkim związek z faktem, że włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu. Dlatego też włoski, które pozostają „uśpione” w skórze, nie mogą być jeszcze usunięte, wobec tego mogą wyrosnąć dopiero po zabiegu. Również zabiegi laserowe gorzej radzą sobie z włoskami cienkimi, na przykład przy „wąsiku”, niemniej jednak odpowiednia liczba zabiegów jest w stanie dać oczekiwany rezultat. Gdy chcemy wydepilować w ten sposób pachy, nie musimy się obawiać – tu włoski są zwykle grubsze i ciemniejsze, dlatego możemy usunąć je skutecznie.

Jak przebiega zabieg depilacji laserem?

Na początku udajemy się do gabinetu, w którym dostępna jest depilacja laserowa, aby wziąć udział w konsultacjach. W ich trakcie lekarz zobaczy partie skóry, które chcemy wydepilować, a także może przeprowadzić próbny „strzał” laserem, aby zobaczyć, jak włoski reagują. To pozwoli też w dobraniu najlepszych parametrów urządzenia laserowego dla jak najwyższej skuteczności. Gdy jesteśmy zdecydowani na zabieg, otrzymamy też dokładne instrukcje, jak powinniśmy postępować przed nim, aby odbył się on bez ryzyka i przyniósł najlepsze efekty. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny, ale mogą towarzyszyć mu uczucia ukłucia. Czas trwania zabiegu to zwykle kilkanaście minut w przypadku pach.

Do skorzystania z profesjonalnych zabiegów depilacji laserowej zaprasza krakowski gabinet medycyny estetycznej Bona Dea wykorzystujący najnowocześniejsze urządzenia laserowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles