Najlepsze pomysły na prezent ślubny zamiast kwiatów?

Dzieląc się szczęściem, tak naprawdę mnoży się je dwa razy. To jedyna „rzecz”, którą można mnożyć poprzez dzielenie się. Dlatego tak ważne jest, by pomagać tym, którzy tego potrzebują. Jednym z takowych celów zajmuje się Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które dziś może się pochwalić pomocą dla najmłodszych w 135 krajach świata, a w Polsce działalnością od 1984 roku.

Każde dziecko zasługuje na to, by dorastać w atmosferze miłości, szacunku, wsparcia. By mieć dostęp do edukacji, możliwość pielęgnowania swoich pasji, a przede wszystkim zaspokajania podstawowych potrzeb. Niestety liczba osieroconych, opuszczonych bądź zagrożonych utratą rodziców dzieci, rośnie. Celem ów organizacji jest podejmowanie różnych form pomocy, by w zależności od potrzeb oferować to, co na daną chwilę jest niezbędne.

kwiaty

Stowarzyszenie działa na różnych płaszczyznach. Oferując pomoc materialną, obejmującą edukację, tworzenie miejsc z poczuciem posiadania własnej, prawdziwej i kochającej rodziny. Pomagając także tym rodzinom, które z różnych względów nie radzą sobie z problemami dnia codziennego lub też brak im możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb swoich dzieci, stąd dzieci, ale i całe rodziny mogą korzystać z następujących programów:

  • SOS Wioski Dziecięce,
  • Programy dla Młodzieży,
  • Rodzinne Domy Czasowego Pobytu,
  • Program Umacniania Rodziny.

Zamiast kwiatów na ślub?

Organizacja opiera swoje działania na własnych możliwościach, samodzielnie pozyskanych środkach, pomocy wolontariuszy oraz datkach i darowiznach od ludzi dobrej woli. Wpłata na wskazane konto nie jest jednak jedyną formą pomocy. Dzieci potrzebują nie tylko pomocy finansowej, ale i odzieży czy też zabawek. Wsparcie w najpiękniejszych chwilach swojego życia, bo podczas uroczystości ślubnych mogą okazać nowożeńcy. Wystarczy zamiast standardowych prezentów od gości czy też kwiatów poprosić o datki bądź podarki dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych.

To doskonały sposób na pomoc, inspiracja, by nową drogę wspólnego życia zacząć od tak pięknego gestu. Mając w pamięci już nie tylko te ważne w życiu młodych chwile, ale i fakt, że jednocześnie udało się komuś pomóc, a liczy się już sam gest. Szczegółowe informacje, jak pomagać, jak zbierać datki i podarki na dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych znaleźć można pod adresem witryny internetowej https://wioskisos.org/pomoz-dzieciom/nowozency-dla-dzieci/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *