Na co zwrócić uwagę kupując zabawkę dla dziecka?

Dzień dziecka to moment w roku, kiedy po praz kolejny rodzicie muszą się zmierzyć z potrzebami, marzeniami oraz pomysłami swoich pociech.

Każdy maluch pragnie otrzymać wszystko co zobaczy w sklepie, a każdy rodzic chciałby podarować swojemu dziecku wyjątkowy prezent, który okaże się spełnieniem najskrytszych marzeń. Na co więc zwrócić uwagę, by upominek z okazji Dnia Dziecka był naprawdę tą wymarzoną zabawką? Oto kilka cennych wskazówek, które z pewnością ułatwią podjęcie decyzji oraz znalezienie prezentu idealnego.

Podarunek doskonały, to przede wszystkim taki, który spodoba się dziecku, dlatego przed zakupami warto bardziej niż zawsze przysłuchiwać się temu co mówi dziecko lub zapytać wprost o czym marzy. W końcu chodzi o to, aby zabawka była dokładnie taka, jakby życzyło sobie tego dziecko. Szkoda czasu na domysły albo przekonywanie się, że wiesz lepiej – nie wiesz! Twój maluch wie najlepiej o tym, co chciałby dostać w prezencie, dlatego daj mu szansę na wypowiedź, a sobie otwórz ścieżkę prowadzącą do spełnienia dziecięcych marzeń.

Kiedy już udało ci się dowiedzieć o czym marzy, należy podejść do sprawy bardzo profesjonalnie oraz odpowiedzialnie i zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii:

  • Sprawdź, czy zabawka jest odpowiednia do wieku dziecka, tak by mogło się nią bawić bezpiecznie, ale przede wszystkim ciekawie, w pełni wykorzystując jej możliwości. Jeśli maluch marzy o zabawce dla dzieci starszych warto delikatnie nakierować jego wagę na coś bardzo podobnego, ale dedykowanego maluchom w jego wieku. Warto zrobić to delikatnie, tak by nie było mu przykro, że krytykujemy w jakiś sposób jego wybór.
  • Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego zanim sięgniemy na sklepową półkę po upominek dla dziecka bezapelacyjnie należy sprawdzić, czy zabawka posiada wszystkie oznaczenia i certyfikaty, ale także będzie odpowiednia dla dziecka w kontekście jego rozwoju. To na co szczególnie warto zwrócić uwagę to drobne elementy, alergizujące składniki czy powiązania zabawki z filmami czy bajkami, na które jeszcze jest za mały. Przy okazji (już po zakupie) warto przeczytać instrukcję obsługi, tak by optymalnie zniwelować ryzyko niebezpieczeństwa podczas zabawy.
  • Bardzo ważne podczas zabawy są korzyści edukacyjne czy rozwojowe, dlatego wybierając zabawkę dla dziecka należy zainteresować się tym, czy dzięki niej dziecko ma szasnę się czegoś nauczyć lub udoskonalić nabyte wcześniej umiejętności. To ogromny plus na rzecz zabawki, który może mieć decydującą przewagę podczas podejmowania decyzji.

Zadając sobie pytanie, na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawki dla dziecka, warto odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie? Czy ta zabawka sprawi, że moje dziecko będzie szczęśliwe? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, a do tego prezent spełnia powyższe wymogi, nie ma się nad czym zastanawiać. To doskonały wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *