Pierwsza pielgrzymka w życiu? Przeczytaj jak się przygotować

Czasami podejmujemy w życiu wyzwania, dzięki którym możemy stać się lepszą wersją siebie. Udział w pielgrzymce to stosunkowo duże wyzwanie przede wszystkim dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała okazji wziąć w niej udziału. Kilkudniowa lub nawet kilkunastodniowa podróż w niejednokrotnie niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych może niejednemu dać się we znaki. Warto chociaż raz w życiu podjąć taką próbę i sprawdzić czy przeszlibyśmy ją pomyślnie.

Jak się przygotować do drogi?

Zanim nadejdzie dzień, w którym z grupą mniej lub bardziej znanych Ci osób wyruszysz w drogę do świętego miejsca, postaraj się odpowiednio do niego przygotować. Na długo przed tym dużo spaceruj i organizuj sobie piesze wycieczki za miasto. Będzie to dobra okazja do poprawienia swojej kondycji i rozchodzenia butów, jakie zabierzesz ze sobą na pielgrzymkę. Co najważniejsze, jeśli masz kłopoty ze zdrowiem dobrze będzie jeśli skonsultujesz możliwość udziału w pielgrzymce ze swoim lekarzem prowadzącym. Niech on podejmie decyzje czy w Twoim stanie jest to w ogóle możliwe.

Nie każdy nowy pielgrzym wie, że podczas wędrówki będzie miał ze sobą dwa bagaże: jeden z nich będzie nosił ze sobą na plecach, w czasie gdy drugi będzie podróżował ciężarówką. Ten pierwszy będzie pełnił rolę podręcznego, a do drugiego należy zapakować rzeczy mniej ważne w wędrówce ale równie przydatne, przede wszystkim na noclegach.

Do plecaka, który będziesz miał zawsze przy sobie spakuj przede wszystkim rzeczy najpotrzebniejsze. Ubrania na zmianę, nakrycie głowy, dokumenty i pieniądze czy butelkę wody. Nie zapomnij o czymś do jedzenia i pelerynie do ochrony przed deszczem. Niezbędna może okazać się również apteczka, gdyż o urazy w trasie nietrudno. Do podróżującego samochodem bagażu spakuj namiot, śpiwór i karimatę. Środki higieny intymnej i coś ciepłego do ubrania na cały okres pielgrzymki również okażą się niezastąpione.

Przygotowanie duchowe

Jeśli to będzie Twoja pierwsza pielgrzymka w życiu to koniecznie wejdź na stronę http://medjugorje.pl/ i zapoznaj się z tym, co jest tam napisane. Informacje te być może utwierdzą Cię w przekonaniu, że Twoja decyzja była słuszna i warto sprawdzić samego siebie w tak niecodziennej sytuacji lub całkowicie odwiodą Cię od pomysłu wzięcia udziału w pielgrzymce. Pamiętaj, że nikt za Ciebie tej trasy nie przejdzie i ostateczna decyzja o udziale należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *