Warsztaty samochodowe należą do tego typu działalności, która jest szczególnie narażona na uszkodzenia oraz roszczenia klientów wynikające z niewłaściwie wykonanej usługi lub kolizji drogowej. W samym zakładzie wykorzystuje się substancje łatwopalne, a sam mechanizm pracy powoduje, że łatwo o wypadek czy zniszczenia. Oprócz specjalistycznego pomieszczenia w warsztacie znajdziemy profesjonalne i kosztowne narzędzia. Dobra polisa ubezpieczeniowa pokryje koszty zarówno remontu pomieszczenia, jak i zakupu czy naprawy sprzętu, którym mechanicy pracują.

Koniecznie wykup OC

W warsztacie samochodowym zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, bo i materia pracy jest trudna. Biorąc od klienta samochód, ponosimy za niego odpowiedzialność. W przypadku niewłaściwej naprawy, uszkodzenia auta w warsztacie lub w trakcie jazdy testowej możemy liczyć się z roszczeniami właściciela. W takim wypadku dobra polisa zakupiona w https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/ pomoże nam doprowadzić auto do stanu pierwotnego. Warto pamiętać, że korzystanie z OC warsztatu przy zgłaszaniu szkody jest po prostu uczciwsze niż sięganie po ubezpieczenie klienta. Ten rodzaj ubezpieczenia przypisany jest do pracownika zakładu, który podczas naprawy korzysta z auta. Polisa od odpowiedzialności cywilnej zadziała również, gdy klient ulegnie wypadkowi w naszym zakładzie lub coś stanie się naszemu pracownikowi w godzinach pracy. Ta ostatnia chroni przede wszystkim pracodawcę przed roszczeniami.

Ważne opcje przy ubezpieczeniach

Ubezpieczenie warsztatu i jego wyposażenia oraz OC (w szczególności w razie uszkodzenia mienia klienta) to obowiązkowe minimum, jakie powinniśmy zawrzeć w polisie. Wysokość składki będzie oczywiście uzależniona od wyceny pomieszczenia i sprzętu, a OC od dochodu firmy. Warto w tym momencie przyjrzeć się dodatkowym opcjom takim jak polisa all risks czy assistance, ponieważ przy wykupieniu pakietu ubezpieczeń nie są one bardzo drogie. Możemy również zabezpieczyć koszty stałe takie jak wynagrodzenie pracowników czy spłata kredytu w momencie, gdy stanie się coś nieprzewidzianego.

Błędy i wypadki zdarzają się wszystkim. Warto być nie przygotowanym, ponieważ od tego zależy prestiż warsztatu i bezpieczeństwo ludzi oraz sprzętu oraz stabilność finansowa. Przy dobrym ubezpieczeniu będziemy w stanie zapewnić naszym klientom naprawę auta. Polisa uchroni również mury oraz sprzęt w warsztacie i nawet w przypadku dużych uszkodzeń dzięki szybkiej wypłacie środków będziemy mogli wznowić działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *