Dwa proste sposoby na tańsze OC

Obowiązkowe składki OC są utrapieniem dla każdego kierowcy, choć należy pamiętać, że to właśnie dzięki nim jesteśmy zabezpieczeni przed negatywnymi skutkami finansowymi nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Jeżeli zastanawiasz się, czy da się płacić mniej za ubezpieczenie samochodowe, odpowiedź brzmi: tak, to możliwe! Poznaj dwa proste sposoby na tańsze OC.

Wspólna własność

Sprawdzonym i praktykowanym przez wielu kierowców sposobem na tańsze OC jest nadawanie współwłasności ubezpieczanego pojazdu drugiej osobie, która z racji doświadczenia i wielu lat posiadania własnego samochodu cieszy się zaufaniem firm i posiada przywilej sporych zniżek. Metoda ta jest w pełni legalna, jeżeli dopełnisz wszelkich niezbędnych formalności już przy kupowaniu samochodu.

Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę naturalny wariant, w którym dwie osoby decydują się na współposiadanie samochodu, np. w rodzinie lub w gronie przyjaciół. Prosty przykład. Młody chłopak zaraz po maturze zdaje prawo jazdy i za oszczędności kupuje swój pierwszy samochód – oczywiście używany i ze sporym przebiegiem. Z racji wieku, niedoświadczenia i stanu posiadanego auta nie jest wymarzonym klientem firm ubezpieczeniowych. Statystycznie rzecz ujmując – wypadek wisi w powietrzu. Jeżeli jednak współwłaścicielem samochodu stanie się ojciec, na ubezpieczenie pojazdu przechodzą zdobyte przez lata zniżki. Syn opłaca niższe OC z własnej kieszeni, ojciec nie musi nawet siadać za kółkiem, a wszystko działa zgodnie z prawem.

Aby uniknąć zbędnych formalności, starając się o najtańsze OC, należy uwzględnić współwłasność już podczas spisywania umowy kupna-sprzedaży pojazdu. Pamiętaj, aby osoba, której składki mają przynieść oszczędność, została wymieniona na pierwszym miejscu. Wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdu załatwisz w siedzibie Wydziału Komunikacji zamieszkanej gminy lub miasta.

depositphotos_6349717_s

Wybór najlepszej oferty

Drugi sposób na tańsze OC może wydać się w pierwszej chwili niezwykle banalny, lecz zastosowanie się do uniwersalnej prawdy zawsze skutkuje oszczędnościami. Aby oszczędzić, warto po prostu wybrać najtańszą ofertę na rynku. OC jest bowiem ubezpieczeniem regulowanym prawnie, zawsze o tym samym zakresie, a dostępnym poprzez setki firm na polskim rynku. Czym różnią się oferty? Właściwie jedynie ceną.

Zgodzisz się z tym? Jednak wnikliwa analiza rynku wymaga z pozoru bardzo wielu godzin żmudnych poszukiwań. Wchodzić na każdą stronę firmową po kolei, wypełniać formularze, zapisywać wyniki… Już lepiej od razu wybrać losową ofertę. Tak być nie musi! Właśnie w celu maksymalnego ułatwienia wyboru ubezpieczyciela powstała strona Najtaniej u Agenta. Jest porównywarką kilkudziesięciu ofert jednocześnie. Wystarczy raz wypełnić prosty formularz i odczytać wyniki. OC może być dzięki niej znacznie tańsze niż myślisz. Wystarczy spojrzeć na różnice w ofertach ubezpieczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *